2-3 dniowa wycieczka szkolna

Wycieczki szkolne to popularny przerywnik w nauce, ale też okazja do tego, aby pokazać młodym ludziom atrakcyjne miejsca czy to w najbliższym regionie, czy w bardziej odległych zakątkach Polski. Widząc, że uczniowi są już przeciążeni nauką, warto zaproponować im nawet krótki wyjazd, który pozwoli naładować baterie, zintegrować grupę oraz złapać oddech przed dalszymi wyzwaniami. Tutaj bardzo dobrym pomysłem będzie zorganizowanie na przykład 2-3 dniowej wycieczki szkolnej, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Super sposób na szybką integrację klasową

2-3 dniowa wycieczka szkolna jak najbardziej może sprzyjać integracji w grupie, co jest bardzo ważne z punktu widzenia atmosfery w szkole. Nieprzypadkowo na zorganizowanie takiej wycieczki najczęściej decydują się wychowawcy pierwszych klas, którym zależy na tym, aby uczniowie mogli się poznać na niwie prywatnej i nawiązać dobre relacje, dzięki czemu szybciej skupią się na samej nauce.

Możliwość zwiedzenia nowych, nieznanych uczniom miejsc

Krótkie wycieczki są świetnym sposobem na to, aby pokazać młodzieży miejsca, do których uczniowie prawdopodobnie sami nie dotrą – mamy tutaj na myśli te mniej popularne regiony turystyczne, jak chociażby przepiękny Beskid Niski. Dodatkowo radzimy sprawdzić, czy w regionie są miejsca ważne historycznie czy przyrodniczo – pokazanie ich młodzieży wzbogaci wiedzę uczniów o własnym kraju.

Krótka wycieczka nie zaburza harmonogramu nauki

Praktyczną zaletą krótkich wycieczek szkolnych jest to, że można je zorganizować nawet w samym środku roku szkolnego, nie obawiając się, że zaburzy to plan nauki i utrudni uczniom przygotowanie się do egzaminów. Takie wycieczki mogą wręcz sprzyjać efektywniejszej nauce, ponieważ pozwalają oczyścić głowę, nabrać dystansu do obowiązków szkolnych, spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu i tym samym ekspresowo odpocząć przed kolejnymi wyzwaniami, jakie czekają młodych ludzi w związku z nauką.

Niski koszt wyjazdu

Prozaicznym argumentem przemawiającym za zorganizowaniem krótkiej, 2-3 dniowej wycieczki szkolnej, jest stosunkowo niski koszt takiego wyjazdu. W dobie wysokiej inflacji coraz więcej gospodarstw domowych musi uważnie zarządzać budżetem i nie wszyscy mogą sobie pozwolić na to, aby sfinansować dziecku np. tygodniowy wyjazd z klasą na narty. Warto mieć to na uwadze.

Kilka krótszych wycieczek zamiast jednej dłuższej

2-3 dniowe wycieczki szkolne są bardzo fajną alternatywą dla długich wyjazdów, na przykład w ramach zielonej szkoły czy ferii. Koszt zorganizowania kilku takich wycieczek będzie porównywalny, a jednak uczniowie prawdopodobnie o wiele chętniej zagłosują za tym, aby zafundować sobie np. 2 czy 3 wycieczki w ciągu roku szkolnego, zamiast jednego dłuższego wyjazdu. Po prostu zyskają więcej okazji do odpoczynku od szkolnej rutyny.

Gdzie wybrać się na 2-3 dniową wycieczkę szkolną? Znamy odpowiednie miejsce

W Polsce nie brakuje godnych polecenia ośrodków, które specjalizują się w przyjmowaniu grup szkolnych. Na pewno warto tutaj zwrócić uwagę na atrakcyjność turystyczną danego miejsca, a także na oferowany standard pobytu oraz zaplecze sportowe czy rekreacyjne.

Naszą rekomendację ma OW Relaks Międzybrodzie w Międzybrodziu Żywieckim nieopodal Żywca. Ten ośrodek od kilkunastu lat organizuje kolonie, obozy, zielone szkoły czy krótkie, 2-3 dniowe wycieczki szkolne, oddając do dyspozycji swoich gości m.in. komfortowe, w pełni wyposażone pokoje, 50-metrowy basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki, sale edukacyjne i świetlicowe, boisko do piłki nożnej i wiele więcej. Z pełną listą atrakcji OW Relaks Międzybrodzie zapoznasz się na stronie https://miedzybrodzie.net.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ