Wyprawa do Peru  to tak naprawdę wycieczka na drugi koniec świata. Dlatego też wybierając się w podróż do kraju Inków, nie można powrócić bez pamiątek. Na szczęście wybór suwenirów, które można przywieźć z Peru, jest naprawdę bogaty.  Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie, a co więcej w Peru można zakupić pamiątki, których nie spotka się w żadnym innym zakątku świata. Jeśli wybierasz się na wycieczkę do Ameryki Południowej, zobacz jakie pamiątki przywieźć z Peru.

Ceny pamiątek w Peru

Ceny w Peru są podobne do tych w Polsce, w małych ośrodkach może się zdążyć, że będą one niższe. Trzeba jednak pamiętać, że kupując na targowiskach i sklepach z pamiątkami, przeznaczonymi dla turystów należy liczyć się z wyższymi, nawet europejskimi cenami. Nie mniej jednak z powodu kosztów nie warto rezygnować z zakupu pamiątek z Peru.

Peruwiańska galanteria

Jedną z pierwszych pamiątek z Peru, jakie warto rozważyć, są portfele. Kolorowe i utrzymane w fantazyjnych wzorach są przez Peruwiańczyków wyrabiane ręcznie lub maszynowo. Stanowią ciekawą pamiątkę, a przy tym mogą być gustownym prezentem z podroży dla bliskich i znajomych. W podobnych wzorach i kolorach utrzymane są wyrabiane Peru saszetki na dokumenty. Można w nich zmieścić paszport, dowód osobisty czy karty płatnicze. Wartą uwagi pamiątką z Perusaszetki tworzone z wełny alpejki.

Peruwiańskie tekstylia

Kolejną pozycją na liście pamiątek z Peru są tekstylia. Bieżniki czy obrusy wyrabiane są tutaj ręcznie, a sam proces trwa od kilku do kilkudziesięciu dni. Wytwarzane tekstylia są kolorowe i wzorzyste, stąd też powinny spodobać się szczególnie tym, którzy we wnętrzach lubią styl boho i chcieliby dekorować dom w indiańskim klimacie. Do kompletu można dokupić także narzuty na łóżko z wełny alpejki oraz peruwiańskie pokrowce na poduszki. Wszystkie tekstylia z Peru wyróżniają się intensywnymi kolorami oraz niecodziennymi wzorami.

Ubrania z Peru

Będąc na wycieczce w Peru, do Polski warto przywieźć ze sobą również jakiś element ubioru. Możliwości jest tu kilka. Największą popularnością cieszą się czapki, szaliki i rękawiczki z wełny alpejki lub sztucznego tworzywa. Garderoba ta jest wyrabiana ręcznie i stanowi bodajże znak rozpoznawczy Peru. Taki zestaw warto uzupełnić swetrem również wykonanym z wełny alpejki.  Kolejnym elementem garderoby, który może stanowić pamiątkę z Peru, są manty, czyli chusty. Mają one wszechstronne zastosowanie. Peruwiańskie manty mogą służyć do przenoszenia rzeczy, stanowić dekorację stołu lub być narzutą na fotel, krzesło czy łóżko.

Produkty spożywcze w Peru

Popularnymi pamiątkami z Peru są również produkty spożywcze. Na pierwszym miejscu stoi kakao oraz wyciągi z różnego rodzaju roślin np. muna czy eukaliptusa. Wyciągi te można stosować do produkcji domowych kosmetyków, inhalacji, jako olejki zapachowe, a nawet używać podczas gotowania. Oprócz tego do walizki warto włożyć kilka canchitas i habas, czyli peruwiańskie przysmaki.

Ceramika z Peru

Podróżując po Peru, szczególnie będąc w okolicach jeziora Titicaca raz w Trujillo, warto zainteresować się wyrobami ceramicznymi. Znaleźć tu można ceramikę wzorowaną na sztuce Mochica lub wyroby garncarskie prosto  z dżungli. Takie niecodzienne pamiątki z Peru nie tylko świetnie ozdobią polskie mieszkanie, ale i będą miłym upominkiem z podróży.

 

[Głosów:43    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ