Wycieczka do Afryki jest niespełnionym marzeniem wielu podróżników. Afryka to kontynent do końca jeszcze odkryty, a przy tym pełen kontrastów i możliwości. Nie więc dziwnego, że w ostatnim czasie wycieczki do Afryki zyskują coraz większą popularność. Niestety nadal wiele osób kojarzy je z urlopem w Egipcie, Maroko czy w Kenii, zapominając, że na Czarnym Lądzie znajduje się o wiele więcej państw, które warto odwiedzić. Zobacz, które państwa warto odwiedzić w Afryce.

Namibia – z dala od masowej turystyki

Namibia to miejsce, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka. Kraina kontrastów i pięknych pustynnych krajobrazów spodoba się każdemu, kto marzy o chwili oddechu od zgiełku i hałasu. Na turystów na Namibii czekają jeden z największych kanionów świata Fish River Canyon oraz Park Narodowy Etosha, gdzie spotkać można dzikie zwierzęta. Niepomnym przeżycie będą też odwiedziny w afrykańskich wioskach  plemienia Herero i Himba. Co jeszcze można zobaczyć w Namibii? Niesamowity Płaskowyż Waterberg, Caper Cross pełne fok oraz usiane wrakami i mroczne Wybrzeże Szkieletów. Na wycieczkę do Namibii można wybrać się samodzielnie lub skorzystać z ofert jednego z biuro podróży.

Etiopia – zielona Afryka

Ci,  którym Afryka kojarzysz się jedynie z pustyniami i sawannami, koniecznie powinni wybrać się na wycieczkę do Etiopii. Skalne świątynie, wielowiekowe twierdze, zabytki sakralne i monumentalna przyroda wszystko to łączy w sobie to jeszcze do niedawna najbiedniejsze państwo świata. Co zobaczyć w Etiopii? Koniecznie Laibeli, czyli ósmy cud świata wpisany na listę UNESCO, XIII wieczne miasteczko Debre Tabor, Park Narodowy Semiencu oraz czarującą stolicę kraju Addis Abeby.

Madagaskar – wyspa lemurów

Baobaby, lemury i wanilia właśnie te trzy rzeczy łączą Madagaskar. Ta piękna wyspa na Oceanie Indyjskim jest wprost stworzona do turystyki, na szczęście podróżuje po niej nie wiele osób. Wycieczkę na Madagaskar warto rozpocząć w rezerwacie Tsingy de Bemaraha, aby następnie przenieść się do Isalo i spotkać sympatyczne lemury i zakończyć podróż po Afryce w stolicy kraju Antananarywie.

Sudan – bezpieczny środek

Chociaż Sudan przez wiele osób postrzegany jak jako niebezpieczny, to wycieczki po tym afrykańskim kraju przeczą tym teoriom. Królestwo Czarnych Faraonów (jak często nazywany jest Sudan) to kraj, który jest zupełnie nieodkryty turystycznie, a przy tym piękny i zaskakujący. Wyruszając na wyprawę do Sudanu, warto odwiedzić Chartum i Omdurman z momentalnym grobowcem Mahdiego,  a także świętą górę Nubijczyków – Jebel Barkel.

Tanzania – afrykańskie safari

Wycieczka do Tanzanii to idealny pomysł dla osób, które marzą o afrykańskim safari. Liczne parki narodowe pozwolą na obserwowanie z bliska niezwykłej fauny i flory. Wycieczkę do Tanzanii warto ubogacić wyprawą na Kilimandżaro, Wyżynę Makonde czy wulkanu Ngotongo. Tym, którzy chcieliby odpocząć po trudach afrykańskiej wyprawy, Tanzania oferuje natomiast rajskie plaże Zanzibaru.

Wycieczki do Afryki to zawsze niezapomniane przeżycie i przygoda, którą zapamięta się na całe życie. Każdy z afrykańskich krajów, choć ubogi, znacznie się od siebie różni. Nie warto więc kierować się zasadą, że jak raz było się w Afryce, to kolejne wycieczki na Czarny Ląd nic nie wniosą. Warto też pamiętać, że oprócz zaprezentowanych wyżej kierunków Afryka turystom oferuje jeszcze więcej wspaniałość. Kraje, które warto odwiedzić w Afryce, wymieniać można by jednym tchem. Na liście każdego podróżnika powinien znaleźć się, chociażby Kamerun, Senegal, Republika Południowej Afryki czy Botswana.

 

[Głosów:14    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ