Rzym to miasto, o którym można by wiele mówić i pisać. Jeszcze więcej czasu trzeba poświęcić, aby je dogłębnie poznać. Zazwyczaj jednak stolicę Włoch odwiedza się na chwilę – 3, 5 czy 14 dni to wszystko, co można poświęcić Wiecznemu Miasto. Gdzie się wtedy udać i co zobaczyć w Rzymie? Na te pytania odpowiedzi poszukuje wiele osób, które spędzają wakacje we Włoszech. Jeśli i ty należnych do ich grona, zobacz nasz przewodnik po Rzymie i odkryj najciekawsze zakątki Wiecznego Miasta.

Rym w 3 dni – czego nie można pominąć w Wiecznym Mieście?

Jeżeli w stolicy Włoch spędzasz tylko 3 dni lub równie krótki czas przede wszystkim musisz skupić się na tym, co najważniejsze. Pierwsze kroki warto skierować do Koloseum, czyli najbardziej rozpoznanej rzymskiej budowli. Koloseum (o ile nie jest remontowane, co często się zdarza) można zwiedzać od środka. Budowla jest pozostałością po dawnym amfiteatrze, miejscu rzymskich rozrywek i zawodów z czasów cezarów. W nie dalekiej odległości od Koloseum znajduje się Forum Romanum, czyli tradycyjny starożytny rynek, na którym koncentrowało się życie polityczne i gospodarcze miasta oraz Ołtarz Ojczyzny wzniesiony po zjednoczeniu Włoch. Przy Ołtarzu Ojczyzny można odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza oraz podziwiać pomnik króla Wiktora Emanuela II i kopulę kościoła Santa Maria di Loreto.

Kolejnym punktem przewodnika po Rzymie jest odwiedzenie Pola Marsowego z Panteonem, położonej w niedalekiej odległości Fontanny di Trevi (koniecznie wrzucić pieniążek, żeby wrzucić do Wiecznego Miasta na dłużej i zwiedzić je bardziej dogłębnie) oraz Schodów Hiszpańskich. 3 dniowa wycieczka do Rzymu powinna objąć także Watykan, gdzie przede wszystkim warto odwiedzić Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra.

Tydzień w Rzymie – co zobaczyć?

Tygodniowy pobyt w Rzymie pozwoli na obejrzenie najważniejszych zabytków miasta, o których pisaliśmy powyżej oraz dodanie do tej listy takich atrakcji jak rzymskie katakumby, Piazza Navona (ulubiony plac mieszkańców Rzymu z Fontanną Czterech Rzek) oraz Kościoła Santa Maria in Cosmedin z Ustami Prawdy. Obowiązkowymi punktami wycieczki po Rzymie jest również Zamek Anioła z pięknym i romantycznym mostem oraz Campo de Fiori.

Nieznane atrakcje w Rzymie

Jeżeli do Rzymu jedziesz na dłużej  niż tydzień, warto pospacerować po mieście i poznać jego mniej znane oblicza i atrakcje, które trudno znaleźć w przewodnikach. Swoje korku można skierować do Ogrodu Pomarańczowego na  Awentynie, którym miejscowym znany jest pod nazwą Parco Svelii. Na odwiedzających czeka tutaj romantyczna atmosfera oraz taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Rzymu. Ciekawym miejscem są również Ogrody willi Borghese, czyli rzymski park, w którym można znaleźć malownicze świątynie, rzeźby i kopie znanych zabytków. Wartą odwiedzenia jest również rzymska dzielnica Zatybrze, na której można znaleźć wąskie, romantyczne uliczki rodem z początków ubiegłego wieku oraz Synagoga Żydowska. Ci, którzy chcą odpocząć od zwiedzania miasta, mogą się natomiast wybrać do Ostii, gdzie znajduje się rzymska plaża.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ