Hiszpania od lat jest jednym z popularniejszych kierunków wakacyjnych. Wybierając się na wakacje na Półwysep Iberyjski, ma się wiele możliwości. Wakacje w Hiszpanii to zarówno wygrzewanie się na plażach Wysp Kanaryjskich, zwiedzenia zawsze tętniącej życiem Barcelony, jak i poznanie fascynującego Madrytu. Bez względu na to, w której części Hiszpanii spędza się wymarzony urlop, warto przywieźć ze sobą do Polski pamiątki przypominające o tym niezwykłym kraju. Dowiedz się jakie pamiątki warto przywieźć z Hiszpanii.

Produkty spożywcze

Hiszpania to jedne z największych producentów oliwek oraz oliwy z nich.  Hiszpańskie oliwki słyną z wysokiej jakości i dobrego smaku. Na Półwyspie Iberyjskim znajdziemy co najmniej kilka rodzajów i smaków oliwek, w zależności od regionu,  w jakim spędzamy urlop. Oprócz samych oliwek idealną pamiątką z Hiszpanii będzie ser manchego lub tetilla, dojrzewająca szynka czy hiszpańskie chorizo. Słodką pamiątką z Hiszpanii będzie Turron, który jedzony jest głównie na Boże Narodzenie, ale można kupić go na stoiskach z suwenirami przez cały rok. W zakresie przypraw jako pamiątkę z Hiszpanii można przywieźć szafran (najlepszy można dostać w Walencji i Grandzie).

Hiszpańskie alkohole

Idealną pamiątką z wakacji w Hiszpanii są alkohole. Ten południowy kraj słynie z wina, z których najpopularniejsze jest la Rioja oraz cava – hiszpańskie wino musujące. Znajdziesz je można zarówno w dużych sklepach, jak i na małych kramach. Kolejnym hiszpańskim alkoholem, w który warto się zaopatrzyć, jest Sangria. Odwiedzając hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie, jako pamiątkę z wakacji można przywieźć rum miodowy lub likier bananowy.

Lokalne wyroby

Wybierając pamiątki z Hiszpanii, warto dowiedzieć się, z czego dokładnie słynie dany region, większość z nich ma swoje flagowe produkty. I tak na przykład na kanaryjskiej wyspie Fuerteventura można kupić uznawany za najlepszy na świecie kozi seri. Przebywając na wakacjach w Andaluzji obowiązkowo, trzeba kupić  któryś z wyrobów ceramicznych, a z urlopu na Majorce można przywieźć przepyszny likier pomarańczowy.

Folklorystyczne pamiątki z Hiszpanii

Dużą popularnością wśród turystów cieszą się również folklorystyczne pamiątki.  Mowa tutaj o ludowych elementach strojów czy instrumentach muzycznych,wśród, których dominują kastaniety. Do folklorystycznych pamiątek z Hiszpanii zaliczyć można także ręcznie wyrabianą biżuterię, której wybór jest naprawdę przeogromny. Biżuterię najlepiej kupować w Cordobie, natomiast będą na Alicante można pokusić zakup butów. Folklorystyczną pamiątką z Hiszpanii są również wachlarze, które są jednym z akcesoriów narodowego tańca flamenco. Hiszpański wachlarze najlepiej kupić w Sewilli.

Wyjeżdżając na wakacje do Hiszpanii najlepiej postawić na pamiątki wytwarzane na Półwyspie Iberyjskim. Jak w każdym turystycznym miejscu na świecie, również i tu znajdziemy różnego rodzaju kubki, figurki, koszulki, torebki czy magnesy nawiązujące do hiszpańskiej tradycji i kultury. Trzeba jednak pamiętać, że najczęściej są one wytwarzane w Chinach i sprowadzane Hiszpanii.

 

[Głosów:18    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ