Wyjeżdżając na wymarzone wakacje do egzotycznego kraju pragniemy, aby nasza podróż była idealna pod każdym względem. Dlatego warto skorzystać z oferty biur podróży, które przygotowują wyjazdy idealnie dopasowane do potrzeb klientów. Dzięki nim takie kraje, jak Indonezja, Tajlandia, Sri Lanka Szeszele czy Kuba odkryją przed nami swoje prawdziwe oblicze.

Ucieczka od turystycznych tłumów

Znane turystyczne kurorty i miejsca, które możemy znaleźć w każdym przewodniku turystycznym oblegane są przez turystów. W otoczeniu hord plażowiczów czy zwiedzających, których jedynym celem jest zrobienie sobie 125 selfie na tle znanego zabytku nie zaznamy spokoju i wypoczynku. Dlatego warto wybrać ofertę podróży dobrze zaplanowanej, która omija znane wszystkim miejsca, a prowadzi nas nieutartymi ścieżkami.

Zderzenie z kulturą danego kraju

Biegając od zabytku do zabytku, przemierzając dziesiątki kilometrów, by dotrzeć do popularnych miejsc, możemy przeoczyć to, co jest najważniejsze i co powinno być kwintesencją każdej podróży. To realne spotkanie z kulturą danego kraju, jego zwyczajami, tradycjami, mieszkańcami. Dla przykładu, podróżując na Kubę, powinniśmy koniecznie znaleźć się w jednym z klubów, w których gra się i tańczy tango, a wizyta w Sri Lance nie może zakończyć się bez zwiedzenia jednej z plantacji herbaty i skosztowania tego napoju w jego ojczyźnie.

Dlaczego podróże szyte na miarę są takie popularne?

Tego rodzaju podróżowanie cieszy się coraz większą popularnością. Z czego ona wynika? Przede wszystkim, taki wyjazd jest szansą na naprawdę wyjątkową przygodę. Takiej możliwości nie dadzą nam tradycyjni touroperatorzy. Nie wszyscy lubią standardową formę podróżowania z biurem podróży. Jednocześnie jednak mogą nie mieć czasu ani ochoty na przygotowanie samodzielnego wyjazdu od A do Z. Każdy, kto kiedykolwiek próbował organizować samodzielną wyprawę do kraju egzotycznego, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwe zadanie i wymaga sporych zdolności logistycznych. Gdy podejmujemy współpracę z biurem podróży, które doskonale zna nasze oczekiwania, plany i założenia podróży, planowanie wyjazdu może być nie tylko szybkie i łatwe, ale i przyjemne.

Spersonalizowana podróż to rozwiązanie pośrednie między wyjazdem na własną rękę, a zorganizowaną turystyką. Ogromnym atutem tego rodzaju wyjazdów jest współpraca biur podróży z lokalnymi biurami i przewodnikami. Wiedzą one wszystko na temat danej destylacji, posiadają kontakty oraz znajomość języka i lokalnych zwyczajów. Są, więc w stanie wynegocjować o wiele korzystniejsze ceny. Pomagają również zorganizować wyprawy, o których przeciętny turysta może jedynie pomarzyć.

Jak wygląda spersonalizowana podróż?
Stworzenie własnego planu podróży jest niezwykle inspirujące. Komponujemy wyjazd wybierając określone atrakcje turystyczne, zabytki, miasta, góry, jeziora. Cały proces obejmuje kilka etapów. Pierwszym krokiem jest zawsze wybór konkretnego kierunku. W każdej destynacji lokalni eksperci przygotowują własne propozycje wycieczek. Otrzymujemy do przejrzenia pakiet, zawierający krótki opis proponowanych atrakcji, noclegów oraz cen.

Teraz mamy do wyboru dwie opcje. Możemy spersonalizować wybraną propozycję, a więc zawęzić rodzaj atrakcji, które nas interesują i podać preferowany styl podróży albo skomponować własny program wyjazdu biorąc pod uwagę budżet oraz daty podróży. Naszym „opiekunem” w trakcie układania planu podróży jest ekspert z lokalnego biura podróży.

Następnie dokonujemy akceptacji programu wycieczki i opłacamy stosowne zaliczki. Agent biura podróży w naszym imieniu dokonuje rezerwacji hoteli, organizuje przewodników, zajmuje się zakupem najtańszych biletów lotniczych, korzystnego ubezpieczenia. Jednym zdaniem troszczy się o załatwienie wszelkich formalności. Zajmie się także nami, gdy trafimy już do danego kraju. Odbierze nas z lotniska, a w trakcie pobytu będzie udzielał wszelkiej potrzebnej pomocy. Takie rozwiązanie jest zatem o wiele bezpieczniejsze od zupełnie samodzielnego wyjazdu, podczas którego jesteśmy zdani sami na siebie.

http://planetescape.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ