Jak spędzić wakacje i z kim się wybrać, by były udane?

Tajemnicą udanych wczasów w grupie jest pogodzenie ze sobą interesów jej poszczególnych członków lub znalezienie rozwiązań, które zadowolą w równym stopniu każdego. Nie zawsze jest tak, że cała paczka przyjaciół ma ochotę na ten sam sposób spędzania czasu. Na wczasach liczy się też nastawienie. Jak właściwie podejść do tematu wakacji?

Wakacyjna grupa

Przede wszystkim warto dobrać ludzi, którzy lubią spędzać czas podobnie. Możesz uwielbiać swoją przyjaciółkę, jednak jeśli preferujesz kilkugodzinne wędrówki po górach, a ona wybiera zwykle leżak i zimne piwo, wasze wspólne wakacje będą pełne kompromisów, nie dobrej zabawy. Warto też wprost mówić o swoich urlopowych oczekiwaniach, pozwoli to zaoszczędzić nieporozumień.Wreszcie najlepszą wakacyjną ekipę stworzą znajomi, z którymi czujesz się naprawdę swobodnie. Całodobowe starania w kierunku wywierania właściwego wrażenia tylko cię zmęczą i zniechęcą.

Własne nastawienie

Warto już od początku pożegnać się z wyidealizowanymi oczekiwaniami i skrupulatnym planowaniem każdego dnia urlopu. Próba trzymania się takiego planu niestety powoduje stres i frustrację. Lepiej od razu pogodzić się z tym, że nie wszystkie atrakcje uda się odwiedzić, nie każdy szczyt zdobyć, a pogoda może się popsuć na dzień lub dwa. Odpowiednie, spokojne nastawienie zdziała cuda, a to można osiągnąć tylko zapominając o pracy, sztywnych planach i obowiązkach.

Sprecyzowane plany

Wakacyjne strategie warto zacząć od określenia, co chciałoby się na wczasach robić. Nawet atrakcyjny kurort nie jest gwarancją spełnienia marzeń każdego urlopowicza. Jeśli marzysz o leniwym odpoczynku w gospodarstwie agroturystycznym, nie będziesz zadowolony z hałaśliwego, imprezowego ośrodka nad morzem. Plany wakacyjne trzeba dostosowywać do siebie, zamiast próbować dostosować się do poczynionych planów. Nie oznacza to jednak, że należy planować każdą minutę pobytu – plany powinny być sprecyzowane na początku, w trakcie urlopu lepiej zdać się na to, co życie proponuje na gorąco. Czy wakacje nie są jedynym momentem w roku, gdy to się może udać?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ