Kilka dni w górach - o tym trzeba pamiętać

Turystyczne niezbędniki nie zawsze są jedynie chwytem reklamowym, za pomocą którego producenci próbują nakłonić klientów do wydania pieniędzy. Wiele takich zestawów, oferowanych przez sklepy dla turystów to prawdziwe wybawienie zwłaszcza w trudnych warunkach. Wybierając się w góry z zamiarem intensywnego wędrowania i spania w namiocie warto przemyśleć swój bagaż niezwykle dokładnie – choćby po to, żeby na miejscu nie okazało się, że czegoś brakuje, a inne przedmioty ciążą niepotrzebnie.

Kilka niezbędnych przedmiotów

Warto pamiętać przede wszystkim o sprzęcie do spania – śpiwór i namiot powinny być lekkie, dobrze trzymać ciepło i nie przeciekać, a także sprawnie schnąć i rozkładać się oraz składać. To pozwoli na znaczną oszczędność czasu. Spośród przedmiotów niezbędnych na szlaku wyróżnia się także dobra, aktualna, turystyczna mapa, a także scyzoryk i latarka, która może okazać się niezastąpiona podczas wieczornego zbierania drewna lub w momencie, gdy poszukiwania odpowiedniej polany na biwak przeciągną się do godzin nocnych. Przydadzą się też termos i apteczka z podstawowymi opatrunkami i lekami na przeziębienie – w górach pogoda bywa naprawdę zdradliwa, a na szlaku łatwo się potknąć.

Zestawy sztućców

Sztućce to coś, o czym nagminnie się zapomina. Niestety, są niewielkie i w ferworze pakowania może okazać się, że nie rzuciły się w porę w oczy… Odkrycie na szlaku, że nie ma łyżki, widelca ani noża, a obiad trzeba przygotować i zjeść scyzorykiem, nie należy do przyjemnych. Dlatego też warto w porę zaopatrzyć się w niezbędnik. Podstawa to właśnie łyżka, widelec i nóż, spięte razem lub połączone na stałe, dzięki czemu nie gubią się. Czasami producenci dodają do nich na przykład otwieracz do konserw, butelek, korkociąg. To wielofunkcyjna i bardzo potrzeba rzecz, o której naprawdę warto pamiętać. Można wybrać stal nierdzewną lub odporne, lekkie materiały. Warto sprawdzić też spork – łyżkę, widelec i nóż w jednym. To inwestycja, która będzie zwracała się w czasie każdej podróży w komforcie i czasie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ