Chociaż surfowanie w Polsce nie jest popularnym sportem, to amatorów wielkiej fali wciąż przybywa. Wpływa na to fakt, że miejsc do surfowania jest coraz więcej, a co więcej można je znaleźć coraz bliżej Polski. Łamie to mit, który mówi, że temu wodnemu sportowi można oddawać się tylko na dalekich Hawajach czy w równie odległej Australii. Jeśli i ty jesteś fanem łapania wysokich fal, zobacz najlepsze miejsca do surfowania.

Gdzie na surfing w Hiszpanii?

Jednym z lepszych miejsc do surfowania jest niedaleka Hiszpania, a dokładnie Galicja. Na plażach Galicji otoczonych wioskami i spalonymi słońcem wzgórzami fala niesie wysoko. Te najlepsze można znaleźć u stóp 600 – metrowego klifu.

Gdzie surfować w Portugalii?

Odwiedzając Półwyspem Iberyjski, można również zahaczyć o Portugalię. Tutaj doskonałym miejscem do surfowania jest Praia do Amado. Fale Atlantyku pozwalają na oddanie się wodnemu szaleństwu zarówno zaawansowany surferom, jak i tym, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z deską.

Kultowe miejsce dla surferów znajduje się przy plaży w Algarve. Wyróżnia się stabilnymi falami, na których można pływać cały rok. Ciekawymi miejscami dla surferów będzie też kurort Ericeira oraz wioska rybacka Nazare (położona niedaleko Lizbony) – oferuje ona fale sięgające nawet 30 metrów.

Miejsca dla surferów we Francji

Na deskę warto wybrać się też do Francji, a dokładnie na jej południowo-zachodnie wybrzeże. Kultowym już miejsce dla surferów jest miasto Biarritz, gdzie czekaj idealne fale Atlantyku, które ujarzmiać mogą zarówno amatorzy, jak i zawodowcy.

Na surfing do Afryki

Uciekając przed zimowym chłodem Europy, na surfing można wybrać się do Afryki. Jednym z lepszych miejsc jest wioska Taghazout położona w Marku. Corocznie przyciąga ona grupy młodych surferów, spragnionych wodnych przygoń. Na surfing w Maroku można się też wybrać do Anchor Point, gdzie czekają i dobre fale i czerwone plaże.

Trochę dalej na południe, w Republice Południowej Afryki znajduje się miejscowość J-Bay, która uważana jest za idealne miejsce dla surferów. Tutejsze fale biegną wzdłuż linii brzegowej nawet przez 800 – metrów, a dodatkowo stale zmienia się ich kombinacja. Co więcej, niebywałą atrakcją jest surfowanie wśród pływających w Oceanie Południowym delfinów.

Surfowanie na Oceanie Indyjskim

Amatorzy nieco cieplejszych wód dobre miejsce do surfowania odnajdą na Sri Lance. Wartym polecania jest szczególnie południowe wybrzeże wyspy, gdzie dobre fale znajdzie się na plażach Weligama Bay czy Gurubbila. Na Sri Lance na surferów czekają ponad 2 – metrowe fale oraz długi sezon, trwający od kwietnia do października.

Kolejnym miejscem na Oceanie Indyjskim, które spodoba się surferom, jest Uluwatu, na wyspie Bali. Fale wahają się tu od 90 cm do 3 metrów.

Złap fale na Pacyfiku

Bezludne plaże i wysokie fale surferzy odnajdą w Kolumbii. Kraj ten jest kolejnym miejscem polecanym surferem. W poszukiwaniu fal najlepiej udać się do Nuui, na plaże Pico de loro lub Cabo Corriente.

Gdzie można spotkać duże fale?

Zaawansowani surferzy powinni udać się na japońskie wybrzeża Prefektury Chiba, znajdujące się ok. 2 godziny drogi od Tokio. Fale tutaj są wymagające i trudniejsze. Co więcej, od sierpnia do października można tutaj napotkać fale niesione przez sezon tajfunów.

 

[Głosów:11    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ