Poradnik: jak szukać tanich lotów? TOP 5 wskazówek jak kupować bilety lotnicze w dobrej cenie!

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu podróże samolotem były luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Obecnie ta forma transportu staje się coraz łatwiej dostępna, przede wszystkim ze względu na niższe ceny. Wraz z pojawieniem się tanich linii lotniczych, ożywił się rynek turystyczny, ludzie zaczęli znacznie więcej podróżować. Wiele osób poszukuje tanich lotów i zwiedza nawet odległe zakątki świata za niewielkie pieniądze.

Jak szukać tanich lotów?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka trudna, jak mogłoby się wydawać. Podstawowymi narzędziami służącymi do wyszukiwania tanich lotów są wyszukiwarki. Przykładem strony, dzięki której można trafić na ciekawe oferty biletów lotniczych w dobrej cenie jest m.in. https://www.esky.pl/tanie-loty. Warto jednak wiedzieć jak z tego narzędzia korzystać, a praktyczne wskazówki opiszemy w następnym akapicie.

Praktyczne wskazówki dla osób poszukujących tanich lotów

Co prawda czasy, kiedy można było kupić bilet lotniczy nawet za 1 zł już minęły, ale nie oznacza to wcale, że podróże nie mogą być tanie. Bilety lotnicze w okazyjnych cenach są nadal dostępne, trzeba tylko umiejętnie ich szukać.

1. Szukaj biletów z dużym wyprzedzeniem. Oferty last minute rzecz jasna wciąż się zdarzają, jednak istnieje większe prawdopodobieństwo, że uda nam się zakupić tani bilet na lot w konkretne miejsce, jeśli zajmiemy się tym z 3-4 miesięcznym wyprzedzeniem, a czasem jeszcze wcześniej. Inną strategią jest czekanie do ostatniej chwili i faktycznie, w niektórych sytuacjach linie lotnicze wyprzedają ostatnie wolne miejsca bardzo tanio, aby zapełnić samolot, jednak jest to ryzykowna taktyka.

2. Szukaj tanich lotów w tygodniu. Na większości tras wyloty, które mają miejsce w środku tygodnia są tańsze niż te w piątek lub sobotę. Warto również szukać biletów w ciągu tygodnia, najlepiej w godzinach porannych, gdyż wieczorami i w weekendy najwięcej osób kupuje bilety lotnicze, w związku z czym są one wtedy najdroższe.

3. Bądź elastyczny. Jeśli nie zależy Ci na konkretnej destynacji, chcesz po prostu gdzieś polecieć, bo kochasz podróże, to szukaj okazji, a nie upieraj się na z góry ustalony kierunek. Warto pamiętać także o tym, że lotniska poza miastem są tańsze. Jeśli transfer z lotniska do miasta jest w przystępnej cenie, to warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę.

4. Szukaj lotów poza sezonem. Nie jest tajemnicą, że w trakcie sezonu wakacyjnego przewoźnicy windują ceny w górę. Na wielu trasach różnica cen pomiędzy lotem w kwietniu a lotem w lipcu może wynosić nawet kilkaset złotych.

5. Zwracaj uwagę na opłaty dodatkowe. Kupując bilety lotnicze bardzo często możemy od razu zaopatrzyć się np. w ubezpieczenie. Niejednokrotnie jest ono jednak znacznie droższe niż oferta, którą mogłoby zaproponować nam towarzystwo ubezpieczeniowe, jeśli zgłosilibyśmy się do niego osobiście przed wylotem. Niektóre tanie linie lotnicze ponadto pobierają opłaty za wybór miejsca, pierwszeństwo wejścia, a nawet standardowy bagaż podręczny. Warto zwracać na to uwagę.

Na co zwracać uwagę podczas planowania podróży?

Oprócz rzeczy, o których wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, istotną kwestią jest także zachowanie ostrożności podczas planowania podróży, zwłaszcza jeśli planujemy lot z przesiadkami. Opóźnienia są częstym zjawiskiem, dlatego warto mieć zawsze kilka godzin przerwy pomiędzy jednym lotem a drugim.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ