Wakacje i wczasy w Rowach

Rowy to ciekawa, niewielka miejscowość nadmorska. Nie jest miastem – wiejski, sielski charakter jest odczuwalny podczas wypoczynku, ale stanowi to zaletę, nie wadę. Z każdego zakątka przebija spokój, można tu świetnie odpocząć, ale i pozwiedzać, dowiadując się co nieco o historii regionu. Miłośnicy natury będą czuli się tu jak w raju. Rowy oferują też dogodne połączenia z innymi atrakcyjnymi miejscowościami nad morzem, dlatego też można tu przyjechać, planując wczasy lub wakacje w pobliżu Bałtyku.

Położenie Rowów

Położona tuż nad Morzem Bałtyckim miejscowość Rowy niejednokrotnie stanowi cel wycieczek o charakterze turystycznym. Pobliskie miasta to Ustka i Łeba, do których jest bardzo blisko. Okolica jest naprzemiennie leśna i piaszczysta, co zapewnia dużo możliwości wypoczynkowych i piękne widoki. Rowy znajdują się w obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, który sam w sobie może być przedmiotem zainteresowania turystów. Południowa część miejscowości sąsiaduje z jeziorem Gardno.

Walory Rowów

Specyficzny klimat Rowów i duża różnorodność krajobrazu przyciągają do miejscowości licznych turystów. Wprawdzie nawet w sezonie nie jest tutaj tak gwarno i tłoczno jak chociażby w Ustce, ale widać różnicę pomiędzy latem a np. zimą. Osoby odwiedzające tę malowniczą wieś zdają sobie sprawę, że większość atrakcji jest niepozorna, ale urocza. Poza niewątpliwą zaletą, jaką jest wszechogarniająca cisza i spokój, Rowy zapewniają też wiele okazji do spacerów, uprawiania sportów czy też rekreacji z naciskiem na poprawę zdrowia i kondycji. Infrastruktura drogowa pozwala w pełni wykorzystać liczne wygodne szlaki, czy to przez turystów podróżujących pieszo, czy rowerzystów, których w Rowach nigdy nie brakuje.

Lokalne atrakcje w Rowach

Nie trzeba nastawiać się na ciągłe zwiedzanie, jeśli ma się zamiar spędzić wakacje czy właśnie wczasy w Rowach. Nie ma tu wielu typowych zabytków, chociaż w centrum wsi można obejrzeć kościół wzniesiony w XIX wieku. Do często oglądanych miejsc należą też ruiny rycerskiego grodu w pobliżu jeziora Gardno i stare, częściowo zdewastowane cmentarzysko używane przez mieszkańców Rowów i okolic do końca II Wojny Światowej. Poza walorami typowo historycznymi, miejsca te charakteryzuje malowniczy krajobraz, bo otoczone są naturą i mimo zniszczeń wywołanych przez czas prezentują się estetycznie.

Wielu atrakcji dostarcza istnienie Słowińskiego Parku Narodowego. Tereny parku mają zróżnicowany charakter, ale ich część to plaże, w tym te pokryte ruchomymi wydmami. Wchodzenie na takie obszary jest zabronione i nie wolno zbliżać się do określonych miejsc. Jest to podyktowane bezpieczeństwem turystów i chęcią ochrony przyrody. Ochroną prawną objęte są też niektóre najbardziej wysunięte na północ części plaż nadbałtyckich.

Jak przystało na miejscowość nadmorską, Rowy udostępniają chętnym kąpielisko – i to nie jedno. Kąpać można się we wschodniej i zachodniej części wsi, w wyznaczonym obszarze, który jest czysty i bezpieczny. Teren bezpośrednio sąsiadujący z kąpieliskami pozwala na leniwy wypoczynek oraz spacery.

Baza noclegowa w Rowach

W lubianych przez turystów Rowach można zatrzymać się w kilkudziesięciu obiektach noclegowych. Do wynajęcia są np. domki dla rodzin lub grup znajomych, jak też kwatery prywatne, pokoje oraz apartamenty. Najłatwiej znaleźć nocleg w Rowach poza sezonem, ale i w środku lata zdarzają się atrakcyjne cenowo wolne pokoje z niezłym widokiem.

Podsumowując, Rowy mają specyficzny klimat zwykłej rybackiej wsi, która dzięki swojej malowniczości zyskała uznanie turystów. Żeby miło spędzić tutaj czas, warto z wyprzedzeniem zadbać o wygodny nocleg. Znalezienie wolnych pokoi będzie dużo łatwiejsze z serwisem Przymorzu.pl zawierającym m.in. bieżące informacje o noclegach w Rowach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ