Podróże samolotem powoli stają się naszą codziennością. Drogą lotniczą wyruszamy już nie tylko na zagraniczne wakacje czy w podróż służbową, ale także z jednego końca Polski na drugi. Nawet najkrótsza podróż wymaga bagażu, niekoniecznie jednak trzeba go oddawać przy odprawie. Bardzo przydatne wówczas może się okazać posiadanie walizki kabinowej.

Walizka kabinowa to rodzaj bagażu podręcznego – takiego, który zabierzesz ze sobą do kabiny. Przyda się w wielu sytuacjach – czasem nawet jako jedyny bagaż.

Walizka kabinowa jako uzupełnienie bagażu głównego

Wyruszasz na dwutygodniowe (lub dłuższe) wakacje? A może wybierasz się do rodziny za granicę na dłużej? Sytuacji, w których wyjeżdżasz na dłużej jest znacznie więcej. W każdej z nich jednak potrzebujesz sporej ilości bagażu. Ten rejestrowany może nie wystarczyć – choć limity wagowe i rozmiarowe są dość spore (uzależnione od linii lotniczej). Są jednak przedmioty, których nie chciałbyś umieszczać w luku bagażowym. Przykład? Sprzęt elektroniczny. Przerzucany z miejsca na miejsce może ulec uszkodzeniu. Dlatego warto go mieć pod ręką, podobnie jak podstawowe przybory higieniczne (np. zapas soczewek kontaktowych), książkę na podróż czy dodatkowy zestaw ubrań. To wszystko może trafić do walizki kabinowej. Pamiętaj jedynie o ograniczeniach związanych z kontrolą bezpieczeństwa – w bagażu podręcznym nie możesz przewozić m.in. płynów w opakowaniach o pojemności większej niż 100 ml oraz ostrych narzędzi.

Walizka kabinowa jako bagaż główny? Czemu nie

Wybierasz się w krótszą podróż? A może dłuższą, ale gdy chodzi o pakowanie cenisz sobie minimalizm? W takiej sytuacji okazać się może, że bagaż podręczny będzie wystarczającym. Nawet mała walizka – o wymiarach zgodnych z wymogami stawianymi wobec bagażu podręcznego przez linię lotniczą – pozwoli pomieścić wszystko, co niezbędne – np. 1-2 komplety ubrań na zmianę, przybory kosmetyczne, sprzęt elektroniczny i więcej.

Czy opłaca się zabierać ze sobą wyłącznie walizkę kabinową? Tak. I są ku temu co najmniej dwa powody. Po pierwsze, w ten sposób oszczędzasz czas – nie musisz go tracić podczas odprawy na lotnisku, a także czekając, aż bagaż rejestrowany dotrze na lotnisko docelowy. Po drugie zaś – zwłaszcza jeśli lecisz tanimi liniami – możesz zaoszczędzić. Większość linii bowiem nie pobiera dodatkowych opłat za bagaż podręczny, rejestrowany zaś wiąże się z dodatkowym kosztem.

Jak wybrać walizkę kabinową?

Gdy chodzi o walizkę, nie warto oszczędzać. Nawet, jeśli na wojaże pozwalasz sobie stosunkowo rzadko, inwestując w bagaż dobrej jakości, masz pewność, że Cię nie zawiedzie. Dobrej jakości walizki kabinowe jak np. firmy OCHNIK są zarówno lekkie (co pozwala „upchnąć” w nich więcej, bez obawy o przekroczenie limitu wagowego), jak i wytrzymałe – zapewniając bezpieczeństwo wszystkim przewożonym przedmiotom. Poza jakością wykonania i masą, zwróć również uwagę na wymiary. Najbardziej optymalne będą walizki o rozmiarach 55x40x20 cm, które spełniają kryteria większości linii lotniczych. Istotny jest także design – przy szerokim wyborze wzorów i kolorów z pewnością znajdziesz walizkę, która najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby estetyczne.

[Głosów:10    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ