Madera - wyspa, na której chce się zamieszkać

Podróże te dalekie jak i bliskie zawsze sprzyjają rozmyślaniom o tym, czy by się w dane miejsce nie przenieść i zamieszkać. Tak jest właśnie z Maderą, która przyciąga niesamowicie i zawsze jest żal stąd wyjeżdżać. Jednakże im mamy więcej czasu, tym możemy zobaczyć więcej, a do oglądania jest co. Już sama roślinność nas tutaj urzeka a zabytki dają chwilę refleksji. Nie pozostaje zatem nic innego jak odetchnięcie od codziennych obowiązków i udanie się na wyspę Maderę.

Przyjemna pogoda, która zawsze sprzyja

Warunki pogodowe zawsze są najważniejsze jeżeli chodzi o odwiedzenie jakiejś wyspy. Na Maderze można wypoczywać przy łagodnym klimacie przez cały rok. To właśnie tutaj mamy do czynienia z przyjemną pogodą, pozwalającą zwiedzić jak najwięcej. Północ Madery jest bardziej wilgotna i zielona a południe suche i z mniejszą ilością opadów. W okresie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu można tutaj mówić o przyjemnym odczuwaniu 25 stopni Celsjusza, co wpływa na pozytywne nastawienie nas samych.

Zwiedzanie Madery na własną rękę

Polecieć na Maderę można lotem czarterowym. Po przybyciu na miejsce warto wyposażyć się w wypożyczone auto, gdyż terenów do zwiedzania jest dużo, a co najważniejsze: zawsze można zatrzymać się tam, gdzie oczy poniosą. Piękna flora jest na tyle zajmująca, że będziemy robić wiele przystanków bez względu na porę roku.

Kuchnia regionalna swoistym przysmakiem

Aby wszystko się ze sobą wiązało, warto spróbować pysznych dań pochodzących z tutejszej kuchni. Można zamówić owoce morza i ryby, przejawiające się w takich daniach jak: espada, bacalhau. Do tego wszystkiego można wypróbować portugalskie wino, które jest tutaj także tradycją.

Co jest warte zobaczenia na Maderze?

Pozostaje jeszcze to, co najważniejsze, czyli gdzie przebywać w czasie swojej wycieczki. Poznaj atrakcje Madery do zwiedzenia:

– stolica Funchal – znajdują się tutaj: promenada wzdłuż oceanu Avenida do Mar, przejazd kolejką linową, budynek targowy Mercado dos Lavradores, stare miasto Rua de Santa Marta, ogród tropikalny Monte Palce, zjazd saneczkami Carros do cesto;
– szlak przy majestatycznych skałach Vereda da Ponta de Sao Lourenco;
– wodne szlaki Lewady oraz widoki w dolinie Rabacal;
– rybackie miasteczko Camara de Lobos;
– klify Cabo Girao;
– przylądek Pargo, z którego są niezwykłe widoki na wyspę a także na ocean;
– miasteczka Curral das Freiras, Porto Moniz;
– najwyższy szczyt Madery – Pico Ruivo – 1862 m n.p.m.

Jest to tylko mała część tego, co można tutaj zobaczyć. Na miejscu przemieszczając się krętymi uliczkami wśród wzgórz zobaczymy jeszcze więcej i wszędzie możemy się zatrzymać. Poznanie tutejszej kultury, a także smaków będzie zawsze miłym wspomnieniem na całe życie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ