Bałtyk zimową porą – noclegi w Trójmieście

W okresie zimowym największą popularnością cieszą się górskie kurorty. Jeżeli chcesz uniknąć tłumów polecamy Ci zmianę kierunku i wycieczkę nad polskie morze. Przełom roku to idealny moment nie tylko, aby złapać oddech, ale również aby odwiedzić wszystkie miejsca, które zazwyczaj straszą kolejkami. Spakuj się, wybierz apartamenty nad morzem i ciesz się spokojnym wypoczynkiem w malowniczym Trójmieście.

Historyczne miasto portowe – apartamenty Gdańsk

Gdańsk idealnie sprawdzi się na długie, zimowe spacery, po których możesz rozgrzać się w jednej z klimatycznych kawiarni. Zwiedzanie warto zacząć od Starego Miasta. To miejsce szczególnie przyjemnie, kiedy nie ma tłumów. Jedną z najbardziej charakterystycznych budowli tej części miasta jest imponująca Konkatedralna Bazylika Mariacka. To miejsce o bardzo długiej historii – pierwsze historyczne wzmianki o świątyni w tym miejscu pojawiają się już w XIII w.

Jeśli odwiedzisz Kościół Mariacki koniecznie udaj się na taras widokowy, skąd rozciąga się przepięknie panorama Gdańska. Nieopodal bazyliki znajduje się również oddział Morskiego Muzeum Narodowego, czyli zabytkowy Żuraw. Dźwig portowy pochodzi z XV., został częściowo spalony w 1945 roku, potem zrekonstruowany w latach 50.

Spacer po mieście kontynuuj ulicami Długą i Mariacką. Rynek otaczają malownicze kamienice, znajdziesz tu również mnóstwo stoisk z lokalnym rękodziełem. Jeśli zechcesz wrócić do Gdańska, miejska legenda głosi, że wystarczy wrzucić monetę do Fontanny Neptuna. Spróbuj koniecznie, jeśli noclegi nad morzem zaczarują Cię ilością możliwości spędzania czasu.

Jednym z ciekawszych muzeów miasta, również architektonicznie, jest Muzeum Drugiej Wojny Światowej. Nowoczesny budynek jest wizytówką Gdańska. Ekspozycję koncentrują się wokół wymiarów drugiej wojny światowej w perspektywie zarówno polityki, jak i przeżyć zwykłych ludzi.

Drugim muzeum, które powinno być punktem obowiązkowym, jest Europejskie Centrum Solidarności. Muzeum zgromadziło bardzo dużo materiałów archiwalnych, zdjęć notatek, dokumentów czy wycinków prasowych, dokumentujących wydarzenia, które miały duży wpływ na bieg współczesnej historii Polski.

Modernistyczna perła wybrzeża – noclegi Gdynia

Spokojny w zimowym sezonie port w Gdyni to dobre miejsce, żeby rozpocząć zwiedzanie. Tutaj jest zacumowany Dar Pomorza, statek będący oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Do słynnego żaglowca dotrzesz przez Skwer Kościuszki, który jest miejscem licznych imprez i koncertów w Gdyni.

Świetną rozrywką dla starszych i młodszych jest także Muzeum Experyment. W tym interaktywnym centrum nauki możesz zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie i przeprowadzić eksperymenty z różnych dziedzin nauki.

Równie atrakcyjne muzeum mieści się w gmachu Dworca Morskiego, skąd przez lata wypływały polskie transatlantyki. Nie jest to lokalizacja przypadkowa – Muzeum Emigracji jest pełne zbiorów związanych z życiem polaków poza granicami Polski od XIX, aż do czasów współczesnych. Sam budynek jest też częścią gdyńskiego szlaku modernizmu. Miasto jest pełne dobrze zachowanych budowli, które będą gratką dla każdego pasjonata architektury. Na szlaku znajdują się zarówno budynki instytucji publicznych, jak i prywatne wille.  

Spokojna przystań – Sopot apartament

Zimowy Sopot zdecydowanie może zaskoczyć. To tętniące życiem w lecie miasto poza sezonem jest zupełnie spokojnym miejscem. W tym okresie możecie zwiedzić słynne sopockie molo zupełnie za darmo, dodatkowo nie przepychając się przez tłumy turystów. Krajobraz plaży w zimie zachwyca – oszronione bałtyckie plaże to prawdziwa uczta dla oka. Zarezerwuj apartamenty nad morzem, aby przekonać się sam.

Po długich spacerach i zwiedzaniu idealnie zrelaksujesz się w sopockim aquaparku. W ofercie parku wodnego znajdują się baseny, spa, sauny, zjeżdżalnie, a nawet kręgielnia, na pewno znajdziesz coś dla siebie.  

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ