Święta i sylwester w górach? Wybierz się do Karpacza!

Obecnie wiele osób decyduje się na spędzenie zarówno Świąt, jak i sylwestra, w górach – wraz ze swoimi najbliższymi. Jeżeli i Ty masz takie plany, koniecznie zastanów się nad Karpaczem – to idealna alternatywa dla Zakopanego i jego okolicznych miejscowości czy np. popularnych Bieszczad.

Czym wyróżnia się Karpacz? Na pewno jednym z olbrzymich plusów jest fakt, że pomimo wspaniałej fauny i flory Karkonoszy czy niezwykłych zabytków, jest to miejsce rzadziej uczęszczane, niż te wspominane powyżej. Dzięki temu każdy będzie mógł prawdziwie odpocząć, z dala od zgiełku czy po prostu nie martwić się trasą do Karpacza, o czym najlepiej wiedzą osoby, które przed czy po światach muszą zmierzyć się ze znaną w całym kraju Zakopianką.

Co również istotne, ceny w Karpaczu, zarówno jeżeli spojrzymy na noclegi, jak i np. miejscowe restauracje, są znacznie niższe, niż w miejscach znacznie bardziej nastawionych na turystów. Dobrze wiadomo, że w okresie świątecznym czy noworocznym ceny te są jeszcze wyższe, niż normalnie. W takim przypadku, jeżeli planujemy wyjazd dla kilku osób na kilka dni, różnice cenowe mogą być liczone nawet w tysiącach złotych. Warto więc rozeznać się w cenach przed zdecydowaniem się na konkretny kierunek podróży, zwłaszcza jeżeli w danych okolicach po prostu dawno nie byliśmy.

Atrakcje turystyczne

Jak już wspomnieliśmy, Karpacz ma do zaoferowania naprawdę sporo. Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc na miejscu, jest Świątynia Wang. Pochodzi ona z Norwegii, a została tam zbudowana w wieku XII. W XIX natomiast została sprowadzona do Polski, przez jednego z lokalnych możnych. Wiele z jej elementów to oryginały, część to kopie, jednak niezwykle wierne i wykonane z największą pieczołowitością. Całość prezentuje się niesamowicie, co podkreśla grono turystów. Zaznaczają oni, że faktycznie jest to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, będą w Karpaczu.

Bez wątpienia nie można zapomnieć również o najwyższym okolicznym szczycie, Śnieżce, mającej 1602 m.n.p.m. Jeżeli tylko pogoda pozwoli, zdecydowanie zachęcamy do jej zdobycie. Na samym szczycie warto odwiedzić dawne schronisko górskie, znajdujące się po czeskiej stronie góry. Chociaż już nie funkcjonuje, obecnie pełni funkcję znakomitego punktu obserwacyjnego. Widok zapiera dech w piersiach!

Jeżeli wyjazd planujemy z dziećmi, możemy liczyć, że w Karpaczu znajdziemy również ogrom atrakcji właśnie dla najmłodszych. Jedną z nich jest na pewno interaktywna wystawa klocków Lego – polecamy ją wszystkim chłopcom, oczywiście wraz z ojcami. W Karpaczu funkcjonuje też Miejskie Muzeum Zabawek, Park Bajek czy Western City. Jesteśmy pewni, że nawet najbardziej aktywne dzieci podczas długiego pobytu po prostu nie będą się tutaj nudzić. Jeżeli będziecie poszukiwali miejsca, gdzie można poszaleć jeszcze bardziej – może warto odwiedzić Park Wodny Tropikana?

Nocleg i oferta sylwestrowa

Jeżeli poszukujecie miejsca w Karpaczu, gdzie warto zdecydować się na nocleg, zdecydowanie polecamy Pensjonat Leśny Dwór. To najstarszy pensjonat w całym Karpaczu! Oferuje on swoim gościom klimatyczne pokoje, które oczywiście są również nowoczesne – to idealne połączenie dla gości, którzy szukają noclegu komfortowego, ale również nawiązującego do lokalnego folkloru.

Na gości Pensjonatu czekają 33 pokoje, w opcji Standard lub Komfort. Można zdecydować się też na pokój rodzinny. Każdy z nich wyposażony jest m.in. w wygodne łóżka czy telewizor, z dostępem do telewizji naziemnej i satelitarnej. Przy każdym pokoju znajduje się oczywiście nowoczesna i wygodna łazienka. Na terenie całego obiektu nie zabrakło oczywiście dostępu do szybkiego i bezprzewodowego internetu. Zdjęcia pokoi są oczywiście dostępne na stronie internetowej, pod adresem http://www.lesnydwor.karpacz.pl/pokoje.

Sam Leśny Dwór przygotował również znakomitą ofertę sylwestrową dla swoich gości. Można zdecydować się na przyjazd, trwającym od 3 do 5 dni, w dniach 28.12-02.01 – wszystko zależy od naszej decyzji. Najważniejszym elementem pobytu będzie oczywiście Sylwestrowy Bal, gdzie motywem przewodnim będą diamenty. Znakomite menu, pokazy barmańskie, open bar (dotyczący zarówno alkoholi, jak i napojów bezalkoholowych), fontanna czekolady, doskonały DJ, loteria fantowa czy pokaz sztucznych ogni – to tylko fragment tego, co przygotowali dla nas organizatorzy.

Poza samym balem czeka na nas również wiele atrakcji na miejscu, w samym pensjonacie. Na Nowy Rok zaplanowana wspaniałe ognisko a do dyspozycji wszystkich gości pozostaje między innymi infra sauna czy sala kinowa. Dzięki temu wszystkim uda się nie tylko hucznie przywitać nowy rok, ale również znakomicie bawić się przez pozostałe dni wyjazdu. Sam Pensjonat jest również znakomitym miejscem, by odpocząć się i zrelaksować po pracowitym roku 2018.

Serdecznie zapraszamy na stronę pensjonatu, gdzie można uzyskać więcej informacji o ich ofercie. Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o samym Balu Sylwestrowym, zapraszamy pod adres http://www.lesnydwor.karpacz.pl/sylwester/package/lang/pl/id/8959.

www.lesnydwor.karpacz.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ