W poszukiwaniu pomysłu na górski wypoczynek w kraju zwykle kierujemy swoje zainteresowanie w stronę Tatr. Jak się okazuje – w Polsce jest jednak dużo więcej miejsc wysoko nad poziomem morza, które zasługują na uwagę turystów szukających fascynujących szlaków. Jednym z nich jest rejon Beskidu Śląskiego. Gdzie, jak i dlaczego – na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Ustroń – kolebka Beskidu

Jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc w Beskidzie Śląskim jest Ustroń. Tutaj wybierają się turyści w każdym wieku, bowiem też dla wszystkich – bez względu na to czy mowa o dziecku czy seniorze – miasto to ma sporo do zaoferowania.

Będąc w tych okolicach koniecznie trzeba:

  • odwiedzić Leśny Park Niespodzianek
  • spróbować regionalnych przysmaków w licznych karczmach
  • skorzystać z uroku uzdrowisk i świeżego powietrza
  • podziwiać park krajobrazowy Beskidu Śląskiego
  • wyjechać kolejką na Czantorię

Wielkim plusem wybierania się w te strony jest także fakt, iż nie ma problemu ze znalezieniem wyjątkowego noclegu dla siebie i swoich bliskich. Idealnym tego przykładem jest www.milezowka.pl – warto sobie zanotować ten adres poszukując „miejsca do spania”. Tym bardziej, iż to znacznie przewyższa oczekiwania – choć nadal jest w przystępnej cenie. Spa, atrakcje, piękne pokoje, pyszna kuchnia – to wszystko znakomicie dopełni ustrońskie wakacje.

Jednak Beskid Śląski to nie tylko Ustroń – choć ta miejscowość jest niejako kwintesencją regionu. Warto jednak zahaczyć również o inne miejsca i atrakcje, aby w pełni poczuć ten góralski klimat południowej Polski. Będąc w Beskidzie Śląskim – bez względu na porę roku, jest naprawdę sporo do zrobienia.

  • Szczyty Beskidu Śląskiego:
  • Skrzyczne
  • Barania Góra

Oba są bardzo charakterystycznymi miejscami o wielkich walorach. Miejscowości położone w tym rejonie, jak wyżej wspomniany Ustroń żyją w dużym stopniu z Turystki, co obfituje w atrakcje, rozrywki i inne ciekawostki przygotowane dla przyjezdnych. Warto też zwrócić uwagę na bliskie sąsiedztwo Czech – nie ma więc żadnego problemu z tym, by będąc w tych okolicach odwiedzić i naszych pobratymców.

Beskid Śląski – co jeszcze ma do zaoferowania?

Piękne górskie tereny to wizytówka tej części Polski – choć nie są okryte takim prestiżem i sławą jak te tatrzańskie, są niemniej godne uwagi. Na spragnionych emocji turystów czekają różnorakie szlaki turystyczne i fenomenalne punkty widokowe. Uwaga – jest tu nawet początek najdłuższego szlaku górskiego polski, jaki ciągnie się przez 500 km, ale zaczyna właśnie tutaj – na stokach Równicy w Ustroniu.

Warto się wybrać w te strony nawet zimą – znakomite warunki dla amatorów sportów zimowych czekają, kuszą i zachęcają. Szczególną perełką w tym kontekście jest Wisła – już chyba każdemu z naszych rodaków kojarząca się z Adamem Małyszem, skoczkiem narciarskim którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Poszukiwacze atrakcji zimowych w wersji aktywnej winni zajrzeć również do malowniczego Szczyrku. Jedno jest pewne – ktokolwiek zajrzy w te strony, na pewno nie będzie znudzony!

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ