Pełna energii, słońca muzyki i tańca – taka właśnie jest piękna Brazylia. Planując najbliższe wyprawy, warto umieścić ten kraj u góry swojej listy marzeń. Wycieczka Brazylia będzie niezapomnianym przeżyciem, a każdy kto tam już był z pewnością nie poprzestanie na jednej wyprawie. Brazylia to bardzo duże państwo, które skrywa w sobie wiele interesujących miejsc. Na początek warto jednak skupić się na tych najważniejszych punktach na mapie. Czego na pewno nie wolno przeoczyć podczas pierwszej wyprawy do tego największego i najludniejszego kraju w Ameryce Południowej?

Słynne Rio de Janeiro

To miasto legenda, o którym krąży wiele plotek. Faktem jest, że są tam pewne dzielnice, do których lepiej się nie zapuszczać. Jednak samo centrum miasta jest bezpieczne, a do tego bardzo malownicze. Z Rio kojarzy sam się przede wszystkim posąg Jezusa górujący nad metropolią. Warto wspiąć się na wzgórze i podziwiać piękny widok na Rio. Słynny jest też stadion piłki nożnej Maracana. Argentyńczycy uwielbiają piłkę nożną, co jest widocznie niemal wszędzie. Turyści znużeni miejskim zgiełkiem mogą odpocząć na jednej z najbardziej znanych plaż na świecie – Copacabana.

Co oprócz stolicy?

Warto odwiedzić kurort Búzios, gdzie odpocząć można od zgiełku Rio de Janeiro. Obowiązkowy jest także ogromny wodospad Iguacu, który wabi odwiedzających z całego świata. Warte uwagi jest cesarskie miasto Petropolis. Wybierając właściwą wycieczkę należy dokładnie przestudiować jej plan – Brazylia jest na tyle duża, że sam transport zajmuje bardzo wiele czasu. Harmonogram zwiedzania z reguły jest bardzo napięty. Co gratka dla miłośników intensywnych wyjazdów i amatorów podróżowania w czystej postaci.

Kiedy pojechać do Brazylii?

Datę wyjazdu powinno ustalić się biorąc pod uwagę warunki pogodowe. Brazylia kojarzy nam się przede wszystkim ze słońcem, ale są miesiące kiedy może tam być naprawdę zimno! Osoby ciepłolubne powinny więc planować urlop raczej w porze suchej. Są oczywiście części kraju, w których pogoda jest łaskawa raczej przez cały rok. Należą do nich północno-wschodnie rejony kraju.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ