Wyjazd od obcego kulturowo i religijnie kraju stanowi fascynującą i pełną dreszczyku emocji perspektywę. Mimo to warto pamiętać, że nieprzygotowany do takiej podróży turysta może narazić się na różnego rodzaju nieprzyjemności i niebezpieczeństwo. Jakie kroki podjąć, aby zapewnić sobie bezpieczne zwiedzanie Egiptu?

Garść kwestii, o których musisz wiedzieć przed wyjazdem

Turyści czasami zapominają, że w Egipcie panują zupełnie inne zwyczaje aniżeli w Europie. Zdecydowanie należy uszanować lokalną kulturę, a można to zrobić na kilka sposobów.

Kwestia pierwsza: fotografowanie

W krainie faraonów fotografowanie Kanału Sueskiego czy jednostek wojskowych jest nielegalne. W Egipcie bardzo mocno karane jest też posiadanie narkotyków. Nieprzestrzeganie tej zasady może turystę prowadzić do długoletniej kary więzienia lub deportacji.

Kwestia druga: przezorny zawsze ubezpieczony

Drugą kwestią jest ubezpieczenie podróżne. Wybierając się na wycieczkę indywidualnie, musimy sami zadbać o tego typu kwestię. Inaczej jest, gdy decydujemy się na biuro podróży SunCenter. Zazwyczaj firmy organizujące wyjazdy dbają o ubezpieczenie pasażera, a także o jego transport i nocleg w hotelu. Kupujemy cały pakiet usług, dzięki czemu nie musimy szukać ich i sprawdzać na własną rękę. Szczegółowe informacje o ofercie biura podróży warszawa można zobaczyć, korzystając z wyszukiwarki wycieczek dostępnej na stronie internetowej.

Kwestia trzecia: natrętni, nieproszeni osobnicy

Mówiąc o bezpieczeństwie wyjazdu, warto wspomnieć również o obecności w Egipcie natrętnych mężczyzn. Osoby te potrafią być bardzo uciążliwe dla turystów, w szczególności wobec kobiet. Panie, dla własnego bezpieczeństwa, generalnie powinny podróżować do Egiptu w obecności mężczyzn. Warto mieć przygotowanych kilka skutecznych wymówek, które spławią osoby węszące pieniądze lub przygodny seks.

Kwestia czwarta: napiwki w restauracjach
W większości eleganckich restauracji w Egipcie, ale też w hotelach, zamówione usługi objęte są dodatkowo napiwkiem wraz z podatkiem VAT i opłatą komunalną. Warto o tym pamiętać, może się bowiem okazać, że cena końcowa może być ostatecznie nawet o 25% wyższa od tej podanej w karcie czy na stronie internetowej.

Kwestia piąta: przygotuj pieniądze w tutejszej walucie

Wówczas łatwiej będzie płacić w restauracjach, sklepach i korzystać z wszelkiej maści atrakcji turystycznych dostępnych na miejscu.

Kwestia szósta: ubierz się odpowiednio

W Egipcie, zdominowanym przez muzułmanów, panują zgoła inne zasady obyczajowe aniżeli w Europie. Dlatego też, aby uszanować miejscowe tradycje, będąc na wycieczce last minute, warto zadbać o odpowiedni strój. Kobiety powinny mieć zakryte ramiona i dekolt, a także spódnicę zakrywającą kolana. Generalnie odzież powinna być skromna i niewyzywająca.
Kwestia siódma: zadbaj o przewodnika

W Egipcie najpopularniejszym językiem jest arabski. W miejscach turystycznych usłyszymy też oczywiście język angielski. Aby sprawnie dotrzeć do interesujących nas obiektów i zabytków będąc na wycieczce first minute, warto wynająć przewodnika, który podpowie, czego na pewno nie wolno przegapić.
Dlaczego warto wyjechać do Egiptu z biurem podróży?

Znacznie bezpieczniejsza od indywidualnego wyjazdu jest wycieczka oferowana przez internetowe biuro podróży. Agencja turystyczna ma tę zaletę, że oferuje kompleksowe rozwiązanie naszych problemów i załatwienie wielu spraw za nas.

Organizatorzy dbają zazwyczaj o znalezienie sprawdzonego noclegu i przydzielenie grupie przewodnika. Podróż w towarzystwie jest generalnie bezpieczniejsza niż samotne wojaże, szczególnie do krajów, w których różnice kulturowe widać na pierwszy rzut oka.

[Głosów:9    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ