Najczęściej Polacy na cel indonezyjskiej przygody wybierają Bali i Jawę. To dwie wyspy, które cieszą się największą popularnością wśród turystów, którzy poszukują odpoczynku na łonie natury. Wraz ze wzrostem zainteresowania wśród miłośników podróży, rozwinęła się na nich boga sieć hotelowa, powstały bazy nurkowe, a także znakomite plaże. Czy Indonezja to tylko Bali i Jawa? A może w poszukiwaniu prawdziwej Indonezji warto odwiedzić również inne wyspy?

Indonezję tworzy 17 500 wysp, wśród których są nawet te niezamieszkałe i nieposiadające swojej nazwy. Niektóre, tj. Bali, Jawa czy Sumatra są doskonale zagospodarowane. Taka różnorodność czyni ten zakątek świata otwartym dla każdego. Można tu spędzić luksusowe wakacje, odbyć dziką podróż nieznanymi szlakami lub wyciszyć się na łonie przyrody, czerpiąc energię z tysiąca świątyń.

Bali – centrum archipelagu Indonezji

Największe ośrodki wypoczynkowe zlokalizowane są w południowej części wyspy, jak Jimbaran, Nusa Dua, Tanjung Benoa, Bukit , z kolei na wschodzie jest to Sanur, a na zachodzie Kuta, Legian i Seminyak. Bali tętni życiem, to rozrywkowe centrum Indonezji, raj dla miłośników nurkowania, surfowania, raftingu, wspinaczki, wycieczek rowerowych i przejażdżek na słoniach. Koniecznie trzeba również odwiedzić wszechobecne tutaj świątynie, a w szczególności Batur, Bataku i Agung.

Wulkaniczna sceneria Jawy

To wyspa wulkanów i jednocześnie miejsce o szeroko rozwiniętej turystyce. Znajduje się tutaj także stolica Indonezji, czyli Dżakarta. Na Jawie można dostrzec, jak wspaniałe jest spotkanie małych wiosek, na których zatrzymał się czas, i nowoczesnych miast przepełnionych turystami. To kraina kontrastów, zarówno mieszkają tutaj ludzie oddający się codziennym rozrywkom, jak też Ci trudzący się ciężką pracą, aby móc zjeść chociaż miskę ryżu dziennie.

Sumatra – dom tygrysa sumatrzańskiego

Jeżeli szukasz cudów przyrody, to Sumatra nie zawiedzie Cię swoim bogactwem natury. Na ekscytującą podróż zabierze Cię m.in. Duabenua organizująca wycieczki do Indonezji. To miejsce, gdzie żyje tygrys sumatrzański, można spotkać orangutany, podziwiać tropikalne lasy deszczowe z bujną roślinnością i czynne jeszcze wulkany. Nie można także przejść obojętnie obok krateru jezioru Toba.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ