Satysfakcja z górskich wypadów jest niesamowitą przyjemnością. A, jako że zima za pasem to niedługo świetnym pomysłem na spędzenie weekendu będzie wypad na narty lub zimowe ! Dzięki temu zapewnisz swojemu organizmowi wysiłek, sobie poprawisz humor, a dodatkowo zwiedzisz nowe miejsca i powiększysz swoją bazę wypadową! Dlaczego warto wybrać się do Bielska-Białej?

Weekend w górach? Warto!

Spakuj plecach, zaproś bliską sobie osobę i wyrusz na przygodę! Aktywność fizyczna pomaga poprawić kondycję i zadbać o naszą figurę, szczególnie, teraz kiedy do sylwestraSnie zostało wiele czasu! Kolejną zaletą jest fakt, że górskie wycieczki pobudzają endorfiny, które działają jak czekolada! A to przecież podstawa jesiennych wieczorów, kiedy dopada Cię chandra i zmęczenie!

Wybierając się w góry, masz pewność, że odpoczniesz od codziennego, miejskiego zgiełku. Relaks na łonie natury z dala od telewizora, Internetu i mobilnych rozpraszaczy. Już po kilku godzinach poczujesz zastrzyk energii, naładowane akumulatory i z chęcią będziesz mógł wrócić do codziennych obowiązków.

Dodatkowo, jak już wcześniej wspomnieliśmy, zorganizujesz sobie nową bazę wypadową!

Gdzie w góry, żeby się nie rozczarować?

Jeśli przerażają Cię tłumy turystów w Tatrach czy Bieszczadach, nie zapominaj, że Polska jest górzystym krajem, i mamy tu dużo więcej. Jeśli masz ochotę na piękna przygodę, podczas które spokojnie będziesz mógł podziwiać widoki, wybierz Beskidy!

Proponowanymi przez nas trasami jest Kozia Górka, której schronisko obiegła już miejscowa sława. Kolejnym punktem, który powinieneś brać pod uwagę, jest Przełęcz Kozia i Przełęcz Kołowrót, następnie Klimczok, Szyndzielnię aż nad Jezioro Wielka Łąka w dolinie Wapienicy.

Cała trasa zajmie Ci ok. 6 godzin, to nie tak dużo ile mogłoby się wydawać, ale uwierz – to najlepsza inwestycja w lepsze jutro!

Z jakich atrakcji warto skorzystać?

Oczywiście organizując aktywny weekend, nie musisz decydować się jedynie na przechadzki po wydeptanych ścieżkach. W pobliżu Beskidów znajdziesz wiele urokliwych miast, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest urokliwe Bielsko-Biała, z którego pochodzą osobowości takie jak: Bolek i Lolek, Reksio czy Miś Uszatek, dlatego radzimy odwiedzić Studio Filmów Rysunkowych. Więcej bielskich atrakcji możesz poznać → tutaj.

Oprócz tego polecamy przejażdżkę kolejami linowymi na Szyndzielni, czy zimowe szusowanie po górskich szczytach, czy też kulig organizowany w Cygańskim Lesie przez Hotel na Błoniach.

Hotel na Błoniach leżu u stóp malowniczej Koziej Górki skąd wszędzie jest blisko. Możesz wynająć w nim przestronny pokój, zjeść pyszne jedzenie, a także wypożyczyć rower. Już dziś możesz sprawdzić naszą ofertę i spędzić wymarzony odpoczynek w górach.

źródło zdjęć: Wikipedia

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ