ból wieńcowy
fot. Pixabay.com

Bóle wieńcowe są objawem dusznicy bolesnej, przewlekłej choroby serca. Powodem jest odkładanie się cholesterolu na ściankach żył i tętnic oraz stanu zapalnego. Jest częstym schorzeniem układu krążenia.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/bole-wiencowe/

 

Przyczyny bólu wieńcowego

Naczynia zwężone przez miażdżycę mają mniejszy przepływ krwi. Choroba rozwija się latami jednak najbardziej odczuwalna staje się około 50 roku życia lub później. Wtedy właśnie z powodu słabszego krążenia a co za tym idzie, niedotlenienia pojawiają się bóle wieńcowe. Pojawiają się przy aktywności fizycznej a z czasem nawet w stanie spoczynku. Objawiają się gnieceniem w klatce piersiowej, czasami kłuciem, mogą promieniować a źródło bólu może zmieniać swoje położenie. Mogą prowadzić do zawału więc gdy są silne oraz przedłużające się, powinniśmy wezwać pomoc medyczną lub udać się jak najszybciej do szpitala.

Jeśli bóle nie są silne, należy skontaktować się z lekarzem w celu przeprowadzenia dokładnych badań. Mogą też pojawiać się jeśli borykamy się z otyłością, cukrzycą czy nadciśnieniem. Duże znaczenie ma też nasza dieta, nawyki żywieniowe (obfite posiłki spożywane nieregularnie) a także używki czy przewlekły stres.

 

Przeczytaj też: http://www.informacjanoclegowa.pl/odpowiednia-dieta-przy-miazdzycy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ