urlop w Pieninach

Pieniny to pasmo górskie w łańcuchu Karpat. Jest to popularny cel zarówno wakacyjnych wyjazdów, jak i ferii zimowych. To miejsce wyjątkowe, które posiada doskonałe warunki do uprawiania pieszych wędrówek oraz szaleństw na białym stoku. Dlatego to właśnie tam warto spędzić ferie zimowe, zwłaszcza jeżeli jesteśmy z Małopolski.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/ferie-2020-kierunek-pieniny/

Wodospad Zaskalnik w Szczawnicy

Wodospad Zaskalnik posiada wysokość około 5 metrów, po większych opadach deszczu potrafi być naprawdę potężny. Jego krystaliczna woda i panująca piękna pogoda są w stanie zamienić go w oazę spokoju, która zachwyca bez względu na porę roku. W sezonie zimowy często jest zamarznięty, jest to niezwykły widok, dlatego warto odwiedzić to miejsce. Prowadzą do niego aż trzy szlaki turystyczne, takie jak: szlak konny, pieszy szlak niebieski oraz czarny szlak rowerowy.

Muzyczna Owczarnia

Muzyczna Owczarnia mieści się w Jaworkach, niemal naprzeciwko Wąwozu Homole. Po 2 latach przeszła renowacje, stała się miejscem dla artystów oraz noclegownią, salą koncertową i galerią plastyczną jednocześnie. Posiada przepiękną scenerię zaprojektowaną przez naturę, tworzy magiczne miejsce. Jest to idealne cel podróży na weekend.

Osada turystyczna Czorsztyn w Pieninach

Osada historyczna Czorsztyn składa się z aż 9 zabytkowych drewnianych pensjonatów i willi, 11 wiejskich chałup, budynków gospodarskich oraz 11 kamiennych piwniczek z drewnianym lamusami nad nimi. Budynki, które zostały odrestaurowane mają prezentować charakterystyczną zabudowę z XIX i początku XX wieku. Obecnie w dawnej zagrodzie Jana Królczyka, czynne jest muzeum regionalne.

Czerwony klasztor w Pieninach

Czerwony Klasztor to jedna z najsłynniejszych budowli sakralnych usytuowanych w Pieninach. Jest to kompleks klasztorny na Słowacji, który znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie. Obecnie znajduje się tam ekspozycja etnograficzna i restauracja, istnieje możliwość zwiedzania tej części. Nazwa klasztoru wzięła się od nieotynkowanych ścian, które miały miejsc na początku. Wykonane były z czerwonej cegły.

Zobacz też: http://www.informacjanoclegowa.pl/zamek-w-niedzicy-czy-warto-go-odwiedzic-podczas-pobytu-na-malopolsce/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ