czy wycieczka do Malezji to dobry pomysł?

Rozpoczął się właśnie okres planowanie urlopów, jeżeli nie wiesz który kierunek wybrać, może Malezja będzie odpowiednim wyborem. Jest to bardzo popularne miejsce wśród turystów, również z Polski. Malezja wyróżnia się niezwykłym klimatem, fantastyczną fauną i florą oraz przepyszną kuchnią. Zanim jednak podejmiesz decyzję, warto dowiedzieć się o niej kilku rzeczy.

Kilka słów o Malezji

Malezja jest państwem azjatyckim, leży na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo. Jej stolicą jest Kuala Lumpur, a językiem urzędowym malajski. Jednak, jeżeli chcemy tam jechać nie musimy się obawiać, że komunikacja z tubylcami będzie trudna, ponieważ większość z nich zna język angielski.

Klimat w Malezji

W Malezji panuje klimat równikowy, a w niektórych miejscach można się spotkać nawet z klimatem tropikalnym. W tym Państwie temperatura powietrza jest na wysokim poziomie przez cały rok, ale jest za to dość wilgotno, ponieważ często występują deszcze. Wyróżnia się dwie pory deszczowe w ciągu roku, pierwsza jest spotykana od kwietnia do września, natomiast druga od listopada do lutego.

Najlepszymi miesiącami na wyjazd do Malezji jest marzec i październik. Wybierając się tam w tym okresie uda nam się uniknąć pory deszczowej.

Przeczytaj też: http://www.informacjanoclegowa.pl/morze-baltyckie-czy-warto-sie-tam-wybrac/

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur to stołeczne miasto Malezji, które charakteryzuje się swoją nowoczesnością i dynamicznością. To miejsce znacznie się różni od miast europejskich. Istnieje tutaj wiele punktów do odwiedzenia, jednak największą popularnością cieszą się Meczet Narodowy, który jest zbudowany w dość nowoczesnym stylu oraz jedna z najstarszych dzielnic tego miasta, czyli Colonial Core, która stanowi pozostałość po brytyjskiej epoce kolonialnej.

Langkawi

Langkawi to największa wyspa malezyjska, która jest położona od razu przy granicy z Tajlandią. Odwiedza ją wielu turystów, w sumie nic w tym dziwnego, jest to przepiękne miejsce. Jej zaletą jest różnorodność miejsc noclegowych, dzięki temu w zależności od naszego budżetu możemy wybrać pobyt w drewnianych, prostych chatkach lub w wysoko gwiazdkowych hotelach.

Pangkor

Pangkor to z kolei wyspa malezyjska, na której znajdziemy ciszę i spokój. Tutaj możemy odpocząć od tłumów i hałasu. Plaże na wyspie może nie należą do najczystszych, jednak wyspa nadrabia swoim urokiem.

Źródło: https://zaplanujurlop.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ