Dobre sposoby na tanie latanie

Loty samolotem stają się coraz powszechniejszą formą podróżowania w sprawach służbowych, wakacyjnie lub do rodziny i znajomych. Wsiadając w samolot można oszczędzić mnóstwo czasu, a sama podróż jest bezpieczna i o wiele bardziej komfortowa, niż pokonywanie setek kilometrów trasami naziemnymi. W dodatku stosunkowo często można znaleźć naprawdę dobre oferty, dzięki czemu latanie kosztuje bardzo niewiele. Warto jednak znać kilka zasad wyszukiwania tanich lotów, by jak najbardziej na tym skorzystać.

Gdzie szukać tanich lotów?

Skyscanner czy Expedia to wyszukiwarki tanich lotów, przez które stosunkowo najłatwiej będzie znaleźć interesującą ofertę. Niektóre z nich są płatne, inne można wykorzystać za darmo. Wyszukiwarki bazują na algorytmach, które pozwalają na znalezienie najkorzystniejszych ofert – szukanie ich samemu zajęłoby o wiele więcej czasu, ponadto łączy się z ryzykiem przegapienia czegoś istotnego.

Jak szybko zacząć poszukiwania?

Najlepiej zabrać się za nie od trzech do czterech miesięcy przez wylotem. Zwykle bilety drożeją w miarę zbliżania się terminu lotu, więc będą siłą rzeczy najtańsze w chwili, gdy oferta dopiero się pojawi. Warto rozejrzeć się za ofertami last minute, choć poleganie na nich nie jest już dziś dobrym pomysłem. Ponadto, niektórzy przewoźnicy organizują ciekawe promocje, na przykład związane z dniem tygodnia.

Gdzie kupić bilety?

Najkorzystniejsze jest wejście na stronę internetową przewoźnika i kupienie biletu bezpośrednio stamtąd. Wyszukiwarki pozwalają często na kupienie przez nie biletu, jednak oznacza to konieczność zapłacenia prowizji pośrednikom. Wchodząc na stronę firmy i rezerwując lot bezpośrednio można po prostu zaoszczędzić realne pieniądze. Warto jednak kupić u pośrednika, gdy lot jest łączony i za jego poszczególne etapy odpowiadają różni przewoźnicy – dzięki temu całość podróży będzie ubezpieczona i w razie opóźnienia pierwszego lotu pieniądze za drugi nie przepadną. Bywa też, że przez pośredników można kupić bilety taniej. Wystarczy tylko dobrze przyjrzeć się ofertom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ