Jak zabawić się na Gran Canarii?

Wyspy Kanaryjskie jeszcze niedawno kojarzyły się z niemal nieosiągalnym luksusem. Dziś są celem wycieczek mnóstwa turystów, a odpowiednią ofertę może dla siebie znaleźć niemal każdy, kto chciałby zobaczyć to miejsce i spędzić w nim wakacje. Gran Canaria, jedna z największych wysp, słynie z otwartości na turystów i oferuje im wielką ofertę atrakcji, dzięki czemu nikt się tam nie nudzi. Spróbować można niemal każdej wakacyjnej rozrywki – od sportów wodnych, aż po szalone, nocne imprezy na plaży.

Rozrywki dla całej rodziny

Jadąc na wczasy z dziećmi często zastanawiamy się, czy każdy członek rodziny znajdzie w miejscu docelowym coś dla siebie – na Gran Canarii nie ma takiego problemu. Oferta jest tu naprawdę ogromna. Można odwiedzić parki rodzinne lub postawić na edukacyjne, choć zachwycające spacery do ogrodów zoologicznych i botanicznych, gdzie żyją rozmaite gatunki zwierząt oraz niespotykanych w naszym klimacie roślin. Dzieci z pewnością będą zachwycone możliwością oglądania takich cudów, a i większość dorosłych z zainteresowaniem przepadnie na długie godziny. Warto w swoich planach uwzględnić wielką motylarnię, a także Crocodilo Park czy Camel Park. To okazja, by samemu zobaczyć oraz pokazać dzieciom przyrodę, jakiej nie znajdzie się w Polsce. Sioux City to z kolei wioska stylizowana na kowbojską, prawdziwa gratka dla najmłodszych podróżników.

Szalona zabawa

Gran Canaria oferuje przyjezdnym także mnóstwo parków rozrywki, które różnią się między sobą profilami i specjalnościami. I tak zacząć można od wielkich parków wodnych ze zjeżdżalniami, poprzez Angry Birds Activity Park, inspirowany popularną grą zręcznościową, aż po Holiday World, szalony park rozrywki.

Wakacyjne sporty

Na Gran Canarii świetnie odnajdą się także wielbiciele nurkowania, jazdy konnej czy wodnych sportów. Można także zagrać w golfa oraz mini golfa – pola się na tej wyspie naprawdę dobrze utrzymane, warto więc spróbować nawet, jeśli nigdy wcześniej nie graliśmy. Różnorodność możliwych atrakcji na Gran Canarii zachwyca – po prostu trzeba z nich skorzystać!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ