Jak wybrać pomiędzy Turcją i Egiptem?

Turcja i Egipt należą do najchętniej odwiedzanych państw. Ciepły klimat, odmienna kultura, kuchnia i egzotyczne widoki sprawiają, że chętnie wybieramy się tam na letnie lub zimowe wczasy. Każdy z tych krajów ma swoje niepowtarzalne zalety, trudno jest więc zdecydować się pomiędzy zmysłową, intrygującą Turcją i tajemniczym, gorącym Egiptem. Zwykle w takich dylematach pomaga lista plusów i minusów. Oto krótkie podsumowanie zalet każdego z tych celów, które może przybliżyć do decyzji niezdecydowanych.

Czego oczekiwać po Turcji?

Turcja to kraj, w którym odnajdą się wymagający turyści. Standard lepszych hoteli jest bardzo wysoki, a sama oferta i baza noclegowa – bogata. Kraj ten żyje w dużej mierze z przyjmowania turystów, dlatego też można tam oczekiwać wielu atrakcji i ciepłego przyjęcia. Plaże w Turcji są szerokie, piaszczyste i naprawdę piękne, ponadto temperatura wody w morzu nigdy nie zawodzi. Riwiera Turecka słynie z niesamowitych kurortów i plaż, które każdy fan słońca i wody musi w życiu choć raz zobaczyć. Kapadocja i Pammukale oferują niezwykłe zabytki i niezapomniane widoki, całkiem inne niż te, do których przywykliśmy. Warto więc wybrać się tam na wycieczkę. Od kwietnia do końca października pogoda w Turcji po prostu nie zawodzi. Można też liczyć na wiele dyskotek i świetne imprezy.

Egipt – co tam czeka?

O ile pogoda w Turcji jest piękna, o tyle w Egipcie niemal nie zdarza się, żeby nie świeciło słońce. Słonecznie jest tutaj niezależnie od tego, czy w Polsce właśnie zaczyna się sezon letni, czy panują przymrozki i szaruga. Egipt to także królestwo sportów wodnych, takich jak windsurfing czy kitesurfing. Tutaj także można zwiedzić wiele intrygujących miejsc, jak Abu Simbel czy Kair. Kurortów nie brakuje, jednak niektóre z nich są w zbyt dużym oddaleniu od miast, by spodobać się fanom szalonych, nocnych rozrywek. Ci z kolei mogą wybrać jedno z miejsc niemal przylegających do centrum kultury – jak Hurgahada. Warto wybrać się do Egiptu zimą, to cudowna odmiana po niskich temperaturach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ