Rejs wycieczkowy - inne oblicze aktywności

Wakacje nie muszą wcale oznaczać spędzania całych godzin na plaży – najlepiej wiedzą o tym turyści, którzy decydują się na aktywny wypoczynek. Jednak także wielodniowe zwiedzanie, przemierzanie górskich szlaków czy sport nie muszą być wyjściem, które przypadnie do gustu każdemu. Rejsy wycieczkowe w pewnym sensie godzą ideę słodkiego lenistwa i aktywnego zwiedzania, a przy tym pozwalają przeżyć coś wyjątkowego. Warto sprawdzić, jakie zalety oferują rejsy wycieczkowe, jeszcze przed wybraniem oferty wakacyjnej na przyszły rok.

Wiele państw, jeden rejs

Najczęściej rejsy odbywają się po Morzu Śródziemnym, statek – hotel płynie w nocy, a w ciągu dnia przybija do portów kolejnych państw, dzięki czemu osoby obecne na pokładzie mają szansę zwiedzić różne kraje w trakcie jednej wycieczki. Pilot oprowadza i doradza, jakie atrakcje w danym mieście warto zobaczyć, a wieczorem wszyscy wracają na pokład, żeby pokonać kolejny odcinak trasy i nazajutrz obudzić się w następnym, pięknym miejscu. Zimą popularne stają się Karaiby, a latem część osób wybiera morza północne, co umożliwia im na przykład zobaczenie fiordów. Można także wybrać rejs rzeczny po jednej z wielkich rzek, nie tylko w Europie – w ofertach są między innymi Sekwana lub Amazonka.

Odrobina luksusu

Kabiny na statku są jak niezwykle luksusowe pokoje hotelowe, a na pokładzie odbywają się przyjęcia, serwowane jest jedzenie z całego świata (często pokrywające się z tradycyjnym menu aktualnie odwiedzanego kraju, co zbliża do kultury). Każda kabina posiada łazienkę i WC, można też wybrać kabinę wewnętrzną, lub zewnętrzną z oknami oraz często balkonem.

Coraz przystępniejsze ceny

Niezaprzeczalnym plusem rejsów wycieczkowym jest i to, że coraz częściej stają się finansowo osiągalne nie tylko dla osób z najzasobniejszym portfelem. Na takie wakacje można skusić się, odkładając niewielką sumę co miesiąc przez cały rok. Szum morza codziennie, mnogość atrakcji i niesamowite, niecodzienne przeżycia, a także możliwość intensywnego zwiedzania połączonego z wypoczynkiem przesądzają o atrakcyjności rejsów wycieczkowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ