Pierwszy urlop z dzieckiem budzi u rodziców wiele obaw. Zastanawiają się oni, jak maluch zareaguje na zupełnie nowe miejsce, innych ludzi i brak domowych rytuałów. Młodzi rodzice przerażeni tymi obawami często rezygnują z urlopu z dzieckiem i odkładają go, aż będzie ono starsze. Tymczasem nawet wakacje z małym dzieckiem mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i świetnym czasem wypoczynku. Jednak, aby okazały się one sukcesem, trzeba się do nich odpowiednio przygotować oraz wybrać właściwe miejsce relaksu. Zobacz, gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem.

Wyprawa na wieś

Jedną z lepszych opcji wakacyjnych dla rodziny z małym dzieckiem jest wyprawa na wieś. Bez względu na to, czy jedzie się w odwiedziny do dziadków, rodziny, czy korzysta z agroturystyki, dla dziecka to będzie zawsze doskonała zabawa. Zieleń, świeże powietrze i zwierzęta sprawia, że na nudę nie będzie ani chwili.

Wakacje na własnej działce

Rodzice, którzy boją się pierwszego, dalekiego urlopu z dzieckiem mogą postawić na etapowe wdrożenie go w podróżowanie. Jeśli tylko posiada się własną działkę, pierwszy urlop z dzieckiem można spędzić właśnie na niej. Opcja jest tania i bezpieczna, bo zawsze można wrócić do domu w dowolnej chwili. Nie trzeba też pakować mnóstwa rzeczy, bo większość i tak jest na miejscu.

Alternatywa jest wyjazd na kemping. Przyczepę kempingową można wynająć i ustawić nad pobliskim jeziorem lub na rajskiej polanie w lesie. Jeśli młodym rodzicom starczy odwagi, mogą pomyśleć o zagranicznym kampingu i wynająć np. domek kempingowy we Włoszech czy Francji. Domki te są zazwyczaj wyposażone w zestawy niemowlęce, więc nie trzeba zabierać ze sobą łóżeczka czy wanienki.

Wakacje z niemowlakiem w hotelu

Jeśli zamiast atrakcji typu kamping, marzycie o trochę większym luksusie, możecie zdecydować się na wakacje z dzieckiem w hotelu lub pensjonacie. Pobyty wakacyjne dla rodzin z małymi dziećmi oferuje coraz więcej pensjonatów lub hoteli ulokowanych w turystycznych regionach kraju. Bez problemu można wybrać się nad morze, w góry czy na Mazury. Jeśli podróżuje się z niemowlakiem, dobrze jest wybierać miejsca, gdzie jest w miarę płasko i można spokojnie spacerować z wózkiem. W przypadku starszych dzieci dobrą opcją są hotele z animacjami dziecięcymi. W czasie animacji dzieci mogą poznać nowych kolegów i koleżanki, a rodzice nieco odpocząć. Urlop w kraju z dzieckiem to również możliwość szybkiego powrotu do domu, a także kwestia tego, że na miejsce odpoczynku da się przemieścić własnym samochodem, rezygnując z lotu samolotem, co dla wielu osób jest istotnym czynnikiem planowania wakacji z dzieckiem.

Wakacje za granicą z dzieckiem

Na zagraniczne wakacje można wybrać się nawet z niemowlakiem. Jeśli jest dziecko jest zdrowe, nie ma problemu w zorganizowaniu wycieczki do jednego z krajów europejskich. Warto tutaj dokładnie przeanalizować ofertę biur podróży i zdecydować się na tę dedykowaną rodziną z dzieckiem.  Dalekie podróży lepiej wybierać się samolotem, aby droga nie była męcząca dla dziecka.

Gdzie wyjechać na wakacje z dzieckiem?

Na wakacje z maluchem można wjechać niemal wszędzie. Jednak wybierając miejsce, dobrze jest się kierować wygodą swoją i dziecka. Lepiej jest wybierać małe miejscowości z dala od turystów i głównych szlaków. Jeśli chce się wyjechać w góry, warto postawić te niewysokie, gdzie powietrze nie jest zbyt ostre. Z małym dzieckiem zawsze warto pojechać nad morze, tam unosi się mniej alergenów wziewnych, jednak powinno zrezygnować się z tropików. W temperaturze powyżej 25 stopni dziecko jest bardziej rozgrzane i spocone, co może prowadzić do wysypek i schorzeń skórnych.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ