Laptop to obecnie dodatek standardowy. Dawniej na tego rodzaju sprzęt stać było jedynie najbogatszych. Obecnie laptopy tak samo jak smartphony są czymś powszechnym. Widać je w domach, na wyposażeniu studentów, czy w biurach. Komputery mobilne upowszechniły się tak bardzo, że są one nieodłącznym elementem każdego wyjazdu. Na tyle nieodłącznym, że paradoksalnie zapomina się do nich kupić najbardziej potrzebnej rzeczy – torby na laptopa.

Czy torba jest potrzebna?

Kupując nowy laptop w wielu przypadkach torba jest dorzucana gratis. Jednak nie zawsze jest to wariant, który się sprawdza. Torby na laptopa to szeroka kategoria produktów, gdzie egzemplarze uniwersalne bardzo rzadko są trafionym zakupem. Laptopy różnią się od siebie wagą i gabarytami, co przekłada się na ich zdolność do komfortowego transportu – a raczej wcześniej niż później przetransportować je będzie trzeba. Torby na laptopa najlepiej kupować pod specyficzny model sprzętu, który mamy na oku lub markę. Producenci często wypuszczają torby na laptopa, które odpowiadają wymiarom danej linii laptopów – jak np. torby na laptopa HP.

Torba powinna nie tylko być wygodna w transportowaniu sprzętu, ale przede wszystkim go zabezpieczać, a z tym bywa różnie. Torby na laptopa to rozwiązanie głównie biznesowe, które łączy w sobie plecak i aktówkę. Osoby posiadające służbowy laptop często muszą zabrać go ze sobą do domu lub w delegację. Wtedy niejednokrotnie zaczynają się problemy.

Laptop na wyjeździe

Nie może on przeszkadzać w podróży oraz sprawiać, że będziemy się martwili każdym niefortunnym zahaczeniem torby. Odpowiednia ochrona musi łączyć się z komfortem w transporcie. Trzeba jednak wybierać z głową. Istnieją płócienne torby na laptopa, które przez brak swojej totalnej sztywności lepiej się nosi. Jednak jeśli np. w drodze do lub z pracy złapie nas deszcz to laptop pod pachą w tego rodzaju torbie, może najzwyklejszej mżawki „nie przeżyć”.

Zainwestowanie w solidne rozwiązanie, które może być nieco droższe jest lepszym wyjściem. Trzymanie się kurczowo argumentu, że lepiej zrobić oszczędność na torbie mija się z celem. Laptop w pewnym momencie będzie wymagał „dalszego transportu”. Z drugiej strony jeśli kupujemy sprzęt na użytek prywatny, raczej pewnym jest, że zamierzamy zainwestować w niego kilka tysięcy złotych – chodzi o jakość. W takim wypadku próbowanie na siłę oszczędzić około 50 zł na lepszej jakościowo torbie, jest niepotrzebnym narażaniem drogiego sprzętu na uraz. Decyzja należy do nas – lepiej podjąć właściwą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ