Na narty do Czech

Czechy kojarzą się przede wszystkim z dobrym piwem i smaczną kuchnią, ale warto wiedzieć, że coraz więcej osób wybiera się do naszych południowych sąsiadów na narty. Dobrze wyposażone ośrodki, nowoczesna infrastruktura oraz atrakcyjne ceny to najważniejsze argumenty przemawiające za tym kierunkiem.

Dlaczego warto

O Czechach było głośno jakiś czas temu za sprawą legalizacji w tym kraju marihuany. U nas póki co legalne jest wyłącznie posiadanie nasion konopi indyjskich (najbardziej popularne są nasiona marihuany feminizowane), a do Czech warto wybrać się z innych powodów. Niestety, nasi południowi sąsiedzi są raczej niedoceniani przez miłośników białego szaleństwa, a większą popularnością cieszą się stoki na Słowacji. Jak się okazuje, również Czechy mają wiele do zaoferowania – w kraju tym funkcjonuje wiele dobrze wyposażonych ośrodków narciarskich, trasy są dłuższe niż te w Polsce, a ceny bardzo atrakcyjne. Poza tym jazdę na nartach czy snowboardzie można połączyć w przyjemny sposób z próbowaniem miejscowej kuchni i piwa, a mała odległość to dodatkowy argument przemawiający za tym, by udać się do Czech.

narty

Tuż za granicą, ale lepiej?

Małe zainteresowanie czeskimi ośrodkami narciarskimi może dziwić tym bardziej, że w tym samym regionie po stronie polskiej nie brakuje chętnych na szusowanie. Przykładem mogą być Karkonosze – na północy stanowią one raczej monotonne pasmo wzniesień, zaś bardziej na południe charakteryzują się znacznie większą różnorodnością. Świetne warunki narciarskie zapewniają wysokie roczne sumy opadów. Oprócz tego warto zaznaczyć, że o ile w Polsce można skorzystać właściwie z dwóch ośrodków (Karpacz i Szklarska Poręba), gdzie trasy narciarskie mają długość ponad 8km, to w Czechach do dyspozycji narciarzy jest aż kilkanaście ośrodków z trasami o łącznej długości sięgającej 37km. O tym, gdzie warto wybrać się na narty do Czech można przeczytać tutaj.

 

narty

Podsumowanie

Porównując ceny, wyposażenie polskich i czeskich ośrodków narciarskich oraz długość tras, nasi południowi sąsiedzi wypadają zdecydowanie lepiej. Dlatego też planując wyjazd na zimowy urlop warto wziąć pod uwagę tę lokalizację – przyjemność z jazdy gwarantowana.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ