W jakich sytuacjach może nam pomóc ubezpieczenie turystyczne?

Brak dobrego ubezpieczenia turystycznego podczas zagranicznych wojaży może sporo kosztować, tymczasem ceny tego rodzaju polis rozpoczynają się już od paru złotych na dzień.

Gdy planujesz wakacje poza granicami kraju, w takim przypadku nie można zapominać o tym, aby się ubezpieczyć. Dzisiaj ubezpieczenia na wyjazd można kupić nawet przez internet i dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb, by uzyskać pełną ochronę w nieprzewidzianych sytuacjach. Warto pamiętać przy tym, że polisę warto zakupić nie tylko wtedy, gdy wyjazd organizuje się samodzielnie, ale też wtedy, gdy ma on odbywać się z biurem podróży, gdyż ubezpieczenia oferowane przez biura często mają okrojony zakres ochrony.

Polisa turystyczna może pomoc w wielu sytuacjach – przede wszystkim kojarzymy ją z ochroną medyczną, ale do dyspozycji są też takie ubezpieczenia na wyjazd, które dają znacznie większą ochronę podczas zagranicznych wojaży. Między innymi do polisy turystycznej można dokupić specjalne pakiety Assistance, OC czy NNW, które poszerzają jej zakres.

Jakie koszty może pokryć ubezpieczenie turystyczne:

  • pomoc medyczna we wszystkich zakątkach świata
  • transport medyczny do kraju w przypadku poważnych chorób
  • ratownictwo i poszukiwania górskie
  • koszty leczenia i rehabilitacji wywołane przez nieszczęśliwe wypadki
  • koszty opieki nad małoletnimi dziećmi w razie wypadków
  • wywołane szkody, przykładowo spowodowanie wypadku, zniszczenie sprzętu sportowego, ugryzienie przez psa, którego zabiera się ze sobą
  • kradzież, zniszczenie lub zgubienie bagażu, sprzętu sportowego i elektronicznego
  • odwołanie wyjazdu w ostatniej chwili

Wobec tego dobre ubezpieczenie jest w stanie zapewnić turyście oraz jego bliskim pełną ochronę podczas urlopu poza granicami kraju. Aby znaleźć to najlepsze, warto skorzystać z internetowych porównywarek, na przykład Blue Media, za pośrednictwem których można szybko zapoznać się z różnymi ofertami ubezpieczycieli i wybrać taką, która będzie korzystna pod kątem ochrony i przystępnej ceny. Porównywarka bm.pl pozwala również na natychmiastowe zawarcie umowy z ubezpieczycielem całkowicie przez internet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ