Najlepsze walizki podręczne do podróżowania samolotem

Wygodna walizka kabinowa z całą pewnością przyda nam się podczas podróży samolotem jako bagaż podręczny, który możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu. Warto pamiętać, że jest to bagaż, którego nie trzeba rejestrować ani też dodatkowo za niego płacić. W każdym regulaminie konkretnej linii lotniczej znajdziemy zasady, które mówią o tym, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby walizka została uznana za kabinową. Pamiętajmy o tym, że walizki kabinowe idealnie sprawdzą się także podczas weekendowych wyjazdów.

Walizka kabinowa na kółkach

Wybór odpowiedniej walizki jest ważny, ponieważ w momencie jej zakupu chcemy, aby służyła nam jak najdłużej. Dlatego, jeżeli często wyjeżdżamy, nie kupujmy walizki kabinowej w supermarkecie, której jakość może być wątpliwa. Warto zainwestować trochę więcej, aby później nie martwić się o to, czy walizka nam się nie popsuje. Na jaki materiał postawić? W takim wypadku dobrze sprawdzi się plastik, który należy do tworzyw odpornych na wszelkie uderzenia czy zgniecenia. Dodatkowo jest odporny na wilgoć, a także w łatwy sposób można utrzymać go w czystości. Należy jednak pamiętać o tym, że walizka wykonana z takiego rodzaju materiału sprawdzi się przede wszystkim przy przewożeniu delikatnych przedmiotów. Jeśli przewidujesz przewożenie rzeczy, które są podatne na zgniecenie, a także drogie – wybierz twardą walizkę. Dobrze kupić walizki na kółkach. Nie muszą mieć one czterech kółek. Już za pomocą dwóch jesteśmy w stanie swobodnie manewrować wśród tłumu. Warto zwrócić również uwagę na to, czy są wykonane z kauczuku i osadzone na łożyskach. Jeżeli tak – świetnie! Pozwoli ci to na dłuższe użytkowanie walizki. Warto podkreślić, że nasz bagaż podróżny powinien posiadać funkcjonalne detale jak: rączki, uchwyty czy zamki. Przed zakupem dobrze sprawdź, jak pracuje rączka teleskopowa, czy walizka jest wyposażona w boczne uchwyty. Powszechnie przyjmuje się, że najbardziej solidnym i praktycznym rozwiązaniem jest zamontowanie rączki na tzw. fasolkach. Co to znaczy? Polega to na tym, że dany element, którego używamy – wydłuża się.

Inne akcesoria

Przy zakupie bagażu podręcznego warto zwrócić uwagę na detale, takie jak: kieszonki, dodatkowe przegródki, szelki czy paski. Dzięki takim drobnym udogodnieniom każdy przedmiot będzie na właściwym miejscu, a my będziemy mogli utrzymać w swojej walizce porządek. Bagaż podręczny powinien być wyposażony w specjalne kieszonki, do których moglibyśmy schować dokumenty czy portfel. Dobrze, aby posiadał również przegrodę, która oddzieli nasze ubrania od prowiantu. Najważniejsze jednak, co musimy sprawdzić, to pasy. Dzięki nim jesteśmy pewni, że wszystkie nasze rzeczy, umieszczone w walizce, nie ulegną przesunięciu. Elastyczne pasy zagwarantują nam całkowite bezpieczeństwo przewożonej zawartości.

System bezpieczeństwa

Niemal każda walizka posiada system zabezpieczeń. Najczęściej obserwujemy, że są to kłódki. Warto też pamiętać, że istnieje inny system, tzw. TSA.W przypadku, kiedy niestety – zgubimy kluczyk, możemy swój bagaż otworzyć za pomocą kodu. Warto mieć na uwadze fakt, że oprócz nas, wgląd do naszego bagażu mają również służby bezpieczeństwa.

Rozbieżność cenowa

Tak naprawdę zakres cenowy jest bardzo szeroki. Co wpływa w szczególności na cenę konkretnego modelu? Firma. Za walizkę znanej i cenionej marki możemy zapłacić nawet 700 czy 800 zł! Jeżeli nie zależy nam na najlepszej walizce, z najwyższej półki, lepiej rozważyć kupno od mniej popularnego producenta. Dobrą, funkcjonalną walizkę o korzystnych parametrach możemy kupić już za 150 zł. Podobnie jak większe walizki, będzie wyposażona: w teleskopową rączkę, obrotowe kółeczka z kauczuku czy stabilny stelaż.

Jeżeli zależy ci na tym, aby twoja nowa walizka kabinowa odznaczała się nie tylko funkcjonalnością, ale również ciekawym i oryginalnym stylem – zwróć uwagę na detale, ponieważ one odgrywają tutaj ważną rolę. Staranne wykończenie, piękna kolorystyka, unikatowy design – to wszystko podkreśli charakter twojego bagażu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ