Wakacje w górach – zarezerwuj pokoje w Brennej

Piesze wycieczki wśród czarujących krajobrazów, świeże i rześkie powietrze, pyszne regionalne potrawy oraz folkowe zabudowania – wszystko to sprawia, że góry są idealnym miejscem na wakacje zarówno dla tych, którzy preferują spokojny wypoczynek, jak i entuzjastów aktywnego spędzania czasu. Górskie miejscowości to także idealne miejsce dla turystów, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i liczą na relaks na łonie natury. Nie wiesz gdzie wybrać się na wakacje, by w spokoju spędzić swój urlop? Zarezerwuj nocleg w Brennej i ciesz się urokami Beskidu Śląskiego!

Brenna to wieś w Beskidzie Śląskim, która położona jest na wysokości 420 m n.p.m. Z uwagi na swój niewielki rozmiar miejscowość jest cichym miejscem, w którym można doskonale odpocząć podczas wakacji. W Brennej znajduje się wiele, położonych pomiędzy zjawiskowymi krajobrazami, tras wycieczkowych oraz wiodących na szczyty gór szlaków. Jeżeli nie masz jeszcze zarezerwowanego noclegu w Brennej, znajdź go na Sun&Snow i odpocznij wśród górskiej przyrody.

Apartamenty w Brennej – idealny odpoczynek wśród przyrody

W zacisznej górskiej miejscowości można odbyć dłuższe lub krótsze piesze wycieczki, podczas których poznasz historię miejscowości. Jednym z najbardziej znanych szlaków spacerowych jest Bajkowy Szlak Utopca. Trasa rozciąga się na 8 kilometrów, jednak wiedzie przez łagodne tereny, dlatego jej przejście nie stanowi problemu nawet dla niedoświadczonych wędrowców. Po drodze można też odpocząć na drewnianych ławeczkach i posilić się w schronisku górskim, które znajduje się na trasie.

Wędrówka Bajkowym Szlakiem rozpoczyna się w centrum Brennej i kieruje na Dolinę Hołycyny. Po drodze znajduje się zabytkowy kościół p.w. św. Jana Chrzciciela. Świątynia pochodzi z XVIII wieku, a jej wnętrze jest bogato zdobione, zachwycając zwiedzających turystów. Wewnątrz kościoła znajdują się liczne obrazy i rzeźby, przedstawiające między innymi Świętą Rodzinę i Matkę Boża Szkaplerzną. Świątynia skrywa liczne zabytkowe relikty, dlatego warto do niej zajrzeć podczas spaceru Bajkowym Szlakiem.

Po drodze mijamy także Starą Karczmę, która jest przykładem góralskiej architektury. Wykonana z drewna pięknie maluje się na tle wyżynnego krajobrazu, serwując regionalne góralskie dania. Bajkowy Szlak przecina też rzekę Brennicę, dlatego po drodze trzeba przejść przez most. Trasa w większości prowadzi przez bujne lasy, w których rosną bukowe, jodłowe i świerkowe drzewa.

Zwieńczeniem trasy jest Chata Grabowa, która jest schroniskiem. Znajduje się przy niej ,,Ogród Bajek”, w którym poznać można legendarne postacie z bajek o podań Beskidu Śląskiego. Stamtąd można też podziwiać niezwykły widok na Trzy Kopce Wiślańskie, Równicę i inne szczyty Brennej.

Ciekawe miejsca w Brennej

Beskidzka wieś oferuje znacznie więcej, niż spacery wśród górskiej przyrody. Dla turystów przygotowane są tu liczne atrakcje, które nie pozwalają na nudę. Jedną z nich jest przystań wodna na zaporach w Leśnicy i Hołcynie.

Miejsce przyciągają turystów łagodnym szumem wody, który umożliwia relaks i odprężenie. Na terenie zapory znajdują się liczne restauracje oraz ośrodki wodne, które umożliwiają wypożyczenie sprzętu wodnego. Można wynająć kajaki lub rowerki wodne, którymi można popływać na rzece.

Ciekawym miejsce w Brennej jest też Kozia Zagroda. To karczma z potrawami kuchni regionalnej, w której odbywają się także warsztaty o góralskiej tematyce. Kozia Zagroda idealnie wpisuje się w górską stylistykę, ponieważ jej wystrój urządzony jest na wzór góralskiej chałupy z XX wieku.

W Karczmie można skosztować potraw, na które apetyt ma większość przybywających do górskich miejscowości turystów – jagnięciny, kwaśnicy, oscypków i wielu innych regionalnych przysmaków. Na organizowanych w Koziej Zagrodzie warsztatach turyści mogą zobaczyć, jak wyrabia się ser, piecze chleb na prawdziwym zakwasie, formuje pierniki, można też nauczyć się sztuki rzeźbienia w drewnie. Na terenie Karczmy znajdują się też kozy, które goście mogą głaskać i karmić.

W Brennej można doskonale wypocząć o każdej porze roku, za każdym razem zachwycając się jej odmiennym, równie pięknym, krajobrazem. Jeżeli chciałbyś w pełni wypocząć i zaznać kontaktu z naturą, koniecznie odwiedź beskidzką wieś – komfortowe apartamenty w Brennej znajdziesz na Sun&Snow!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ