Festiwal Gwiazd, reprezentacyjna promenada i Gabinet Figur Woskowych – nie bez powodu Międzyzdroje uznawane są za jeden z najbardziej ekskluzywnych polskich kurortów. Jednak dawne niemieckie uzdrowisko, to nie tylko blichtr i ekskluzywne wydarzenia, ale także dobre miejsce dla miłośników przyrody. Zobacz, dlaczego warto zarezerwować apartament w Międzyzdrojach.

Dobra  lokalizacja oraz korzystny mikroklimat sprawiają, że Międzyzdroje przyciągają rzesze turystów o każdej porze roku. Jednak to w wakacje miejscowość przeżywa prawdziwe oblężenie, a tutejsze noclegi nad morzem rezerwowane są na długo przed sezonem. Sprawdź, dlaczego warto się pospieszyć i znaleźć apartament w Międzyzdrojach już teraz.

Międzyzdroje dla wielbicieli przyrody – noclegi nad morzem w otoczeniu natury

Utworzony na początku lat 60., Woliński Park Narodowy obejmuje ochroną większą część wyspy Wolin. Do szczególnych walorów Parku należą: najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, lasy bukowe oraz delta rzeki Świny. W części Parku, w której położone są Międzyzdroje, najchętniej odwiedzane przez turystów miejsca to:

1. Kawcza Góra

Kawcza Góra o wysokości 61 m n.p.m. położona jest niemal tuż za granicą Międzyzdrojów. Z jej szczytu rozciąga się piękny widok zarówno na Międzyzdroje, jak i majestatyczne wody Bałtyku.

2. Zagroda Pokazowa Żubrów

Oddalona o kilka kilometrów od centrum miasta zagroda, powstała w celu ochrony tych majestatycznych zwierząt. W Polsce żyje dziś zaledwie 600 żubrów, zaś na całym świecie – niewiele ponad 3, 5 tysiąca. Żubrowisko zostało utworzone w 1976 roku jako punkt turystyczno-edukacyjny Parku. Oprócz żubrów, spotkasz tu także jelenie, sarny, stado dzików, a nawet orła bielika.

3. Muzeum Przyrodnicze

Znajdziesz tu kilka wystaw – przyrodniczą, geologiczną i etnograficzną. Zlokalizowane w nowoczesnym gmachu muzeum, spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom – dla tych ostatnich przygotowano m.in. interaktywne gry edukacyjne. Wizyta w tym miejscu to wspaniała okazja, by bliżej poznać faunę i florę wyspy Wolin.

Międzyzdroje pełne atrakcji, czyli noclegi nad morzem dla spragnionych wrażeń

Okres największej prosperity Międzyzdrojów przypada na drugą połowę XIX w. To wtedy na tutejszych plażach powstały pierwsze kąpieliska i miejsca wypoczynku. Na przełomie XIX/XX w. miejscowość stała się modnym kurortem z zakładem solankowym, promenadą i Parkiem Zdrojowym. 

Historyczna zabudowa miasta została objęta ochroną konserwatorską, dzięki czemu klimat dawnego, ekskluzywnego kurortu można poczuć także dziś. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie tutaj odbywa się Europejski Festiwal Gwiazd.

Organizowana w lipcu impreza to nie tylko okazja do spotkania ulubionych aktorów, ale także liczne koncerty, spektakle i gry plenerowe. Zwieńczeniem Festiwalu jest uroczysta gala, podczas której kolejne osobistości zostawiają odciski swoich dłoni w słynnej międzyzdrojskiej Alei Gwiazd.

Dla fanów znanych osobistości, wielką atrakcją jest także Gabinet Figur Woskowych ulokowane tuż przy promenadzie. Znajduje się tutaj prawie sto figur przedstawiających zarówno postacie publiczne (polityków, gwiazdy kina), jak i bohaterów filmów oraz bajek.

Ponadto, przy deptaku znajdują się liczne kawiarenki, wytworne restauracje i pełne przepychu poniemieckie wille. Tego klimatu nie znajdziesz w żadnym innym uzdrowisku. 

Rezerwując noclegi nad morzem warto jednak wziąć pod uwagę, że okolice promenady tętnią życiem przez całą dobę. Jeśli więc zależy Ci na spokojnym wypoczynku, wybierz apartamenty przy plaży. Bogatą ofertę noclegów z dala od centrum, znajdziesz na stronie Sun&Snow.

Apartamenty przy plaży – zarezerwuj nocleg nad samym morzem

Wycieczki, wieczorne spacery promenadą i liczne imprezy – wszystko to znajdziesz w Międzyzdrojach. A co jeśli podczas wakacji nad morzem, chcesz po prostu nasycić się… morzem? Jeśli apartament z widokiem na plażę, to Twoje marzenie, Międzyzdroje będą dobrym wyborem.

Miejscowość słynie z szerokich plaż, urokliwych wydm i imponujących klifów. Jeśli wybierasz się nad morze Bałtyckie po to, by popływać, w Międzyzdrojach znajdziesz dwa rozległe kąpieliska, po obydwu stronach molo. Średnia temperatura wody latem wynosi tu około 19 stopni i tym samym, należy do najwyższych na polskim wybrzeżu.

Kolejną zaletą Międzyzdrojów, są niewielkie leśne osady znajdujące się zaledwie kilka kilometrów od centrum miejscowości. Znajdziesz tam czysty piasek, szum fal i spokój. Szczególnie warte polecenia są:

  • Świętouść – plaża w tej miejscowości uznawana za jedną z najspokojniejszych nad Bałtykiem. Wyróżnia ją przepiękny, wysoki klif, regularnie podmywany przez morskie fale.
  • Grodno – zaledwie 5 km dzieli tę niewielką leśną osadę od centrum Międzyzdrojów. Znajduje się tu odludna, długa na kilkaset metrów plaża.
  • Biała Góra – zaciszna osada znajdująca się tuż za granicami Międzyzdrojów. Biały piasek i spienione fale, to jedyne, co zobaczysz w promieniu kilkuset metrów.

Bez względu na to, czy marzysz o pieszych wędrówkach, wylegiwaniu się na plaży, czy rozkoszowaniu się smakiem wybornej kawy w jednej z uzdrowiskowych kawiarenek, w Międzyzdrojach znajdziesz to, czego szukasz.

Jeśli chcesz poczuć wyjątkową atmosferę dawnego uzdrowiska, zarezerwuj nocleg nad morzem w Międzyzdrojach razem z Sun&Snow.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ