Triploca. com to platforma, która oferuje szeroką gamę wycieczek długoterminowych, które organizowane są przez biura podróży. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania urlopu wypoczynkowego?

Zalety wycieczek organizowanych przez biura podróży

Główną i podstawową zaletą ofert biur podróży jest rzetelna i doskonała organizacja całej wycieczki. Harmonogram jest ściśle ustalony i dotyczy całego pobytu łącznie z posiłkami i noclegiem. Biura podróży często korzystają z usług sprawdzonych kontrahentów i dokładnie wiedzą, gdzie wysyłają swoich klientów. Hotele są sprawdzone pod kątem jakości obsługi, standardów pokoi czy serwowanych posiłków. Kolejną zaletą ofert biur podróży jest bezpośredni przelot bez konieczności przesiadek. Operator wycieczki także zapewnia wygodny i bezpieczny przejazd z lotniska do hotelu. Sprawa może być o tyle istotna, że lotniska często ulokowane są daleko od miasta, a dojazd do hotelu komunikacją miejską jest drogi i uciążliwy.

Wady wycieczek organizowanych przez biura podróży

To, co może się wydawać największą zaletą, może okazać się też największą wadą. Zorganizowana i ułożona wycieczka narzuca sztywny grafik dotyczący harmonogramu zwiedzania. Każdy ma swój gust i nie zawsze musi być koneserem zwiedzania kościołów czy innych zabytków pod dyktando całej grupy, dlatego w większości wypadków pozostaje wypoczynek w hotelu. Podobnie jest przypadku serwowanych posiłków. Menu jest ustalone z góry przez kuchnię znajdującą się w hotelu i nie każdemu musi przypaść do gustu podawane śniadanie czy obiad. Także godziny serwowania posiłków są ściśle ustalone, co nie każdemu odpowiada. Niestety, ale wiąże się to z dodatkowymi wydatkami na wyżywienie poza tradycyjnymi lodami i przekąskami.

Dzięki porównywarce i platformie Triploca. com możesz cały wyjazd zorganizować samemu tak, jak robi to biuro podróży, tylko według własnych indywidualnych potrzeb! Przede wszystkim dbasz o wszystko sam. Następnie sam wybierasz rodzaj linii lotniczych, możesz nabyć tanio w promocji bilet lotniczy, sam decydujesz o transporcie na miejscu, hotelu, a nawet to, gdzie i jakie spożywasz posiłki. Także według własnego uznania wybierasz interesujące Cię atrakcje turystyczne. Masz możliwość zwiedzenia miejsc i obiektów, które nie znajdują się w grafiku biur podróży. Organizując wyjazd za na własną rękę masz możliwość zmiany planów na bieżąco. Jeśli gdzieś Ci się podoba to zostajesz, jeśli się nie podoba zmieniasz plan podróży. Zwykle też taki wyjazd jest dużo tańszy.

Wady indywidualnego wyjazdu
Brak tłumacza i znajomości języków obcych może być doskwierający podczas porozumiewania się z obsługą w restauracji czy hotelu. Czasem tez możesz paść ofiarą naciągacza, który sprzeda Ci coś kompletnie niepotrzebnego z wielokrotnym przebiciem, zanim uda Ci się wynająć hotel. Będąc samemu w nieznanym mieście, musisz polegać na publikacjach internetowych dotyczących atrakcji z regionu i wykonać pracę za przewodnika wycieczki.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ