Przeglądać oferty biur podróży można często dojść do wniosku, że wakacje będą nigdy niespełnionym marzeniem. Ceny wycieczek u touroperatora, potrafią zmrozić nawet najbardziej wytrawnych podróżników. Jednak istnieją sposoby, aby na wakacje z biurem podróży wybrać się tańszym kosztem. Jednym z tych sposobów jest zakup wycieczki w ofercie last minute. Aby zakupić tę wycieczkę, trzeba jednak wiedzieć, jak i kiedy szukać ofert last minute. A przede wszystkim przeanalizować czy opłaca się kupić last minute.

Czym jest last minute?

Przede wszystkim zastanawiając się, czy kupić, czy nie kupić wycieczki w ofercie last minute, należy wiedzieć, czym ona jest. Coraz sprytniejsze biura podroży, które wiedza, że termin ten na klientów działa bardzo dobrze, oferują wczasy last minute w grudniu już w lipcu. To jednak nie jest prawdziwe last minute. To prawdziwe pojawia się kilka, rzadko kilkanaście dni przed wylotem. I obejmuje tylko te wycieczki, w których biuro podróży nie sprzedało wszystkich miejsc lub z których ktoś zrezygnował w ostatniej chwili.

Kiedy kupować wycieczki last minute?

Na wycieczki last minute można polować przez cały rok. Jeśli jednak chce się trafić na najbardziej atrakcyjną ofertę, warto skupić się na dwóch okresach. Pierwszy to okolice maja i początku czerwca. Od wtedy latają loty czarterowe, a okres ten nie jest tym gorący, jeśli chodzi o urlopy. Kolejnym dobrym okresem jest czas przed świętami Bożego Narodzenia. W wirze świątecznych przygotowań mało kto może sobie pozwolić na wczasy, dlatego kupno wakacji w dobrej cenie nie stanowi większego problemu.

Na ciekawe oferty last minute nie można natomiast liczyć w okolicach Sylwestra i świąt Bożego Narodzenia oraz w tzw. wysokim okresie urlopowym, czyli pomiędzy lipcem a wrześniem.

Gdzie znaleźć fajne oferty last minute?

Aby znaleźć ciekawe wakacje w ofercie last minute, niestety trzeba poświęcić trochę czasu. Na początku dobrze jest zorientować się w promocjach biur podróży. Cześć z nich w określone dni tygodnia, a nawet w godziny wypuszcza przecenione wycieczki. Warto na bieżąco śledzić takie propozycje. Często wycieczki te obejmują tylko kilka wolnych miejsc, a więc kto pierwszy ten lepszy. Oznacza to, że decyzje o wyjeździe należy podjąć szybko. Jeśli chce się więc podróżować w systemie last minute, trzeba zadbać o to, aby mieć zawsze przygotowany paszport, ewentualne szczepienia (jeśli chce się lecieć do krajów, w których one obowiązują) oraz możliwość wzięcia szybkiego urlopu.

Jak kupować wycieczki last minute?

Wbrew pozorom kupno wycieczki last minute nie jest taki proste. Zanim się ją zarezerwuje, należy przeanalizować, czy faktycznie się to opłaca. W tym celu dobrze jest porównać cenę last minute z tą wyjściową i  sprawdzić, czy wycieczka nadal zawiera całości oferty pierwotnej np. wyżywienie. Ważne jest też miejsce wylotu i powrotu. Jeżeli mieszka się w Gdańsku a wylot jest z Kraków, koszt obniżki może być niewystarczający, aby dojechać w dwie strony na drugi koniec Polski.

Złota zasada wycieczek last minute

Jednak z lepszych zasad szukania wycieczek last minute jest sprawdzenie, czy na miejsce wakacji leci lot czarterowy, czy rejsowym. W przypadku lotów czarterowych można liczyć się z tym, że ceny wczasów spadną, dlatego też warto czekać i rezerwować w ostatniej chwili. Jeśli wybrało się wycieczkę, na którą leci się samolotem rejsowym, obniżki mogą być nieznaczne lub może nie być ich wcale.

Wakacje last minute, czy to się opłaca?

Perspektywa tańszych wakacji kusi nie jedną osobą, trzeba jednak pamiętać, że wycieczki last minute mają też swoje wady. Korzystając z nich, ma się ograniczony wybór hotelu, standardu pokoju czy terminu wylotu. Te najatrakcyjniejsze sprzedawane są już w ofercie first minute.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ