jakie puzzle i układankę wybrać dla dziecka?

Układanie puzzli i układanek to świetna zabawa zarówno dla dziecka, jak i całej rodziny. Puzzle i układanki dla dzieci, oprócz tego że są świetną formą zabawy, znakomicie rozwijają dziecko. Układanie puzzli i układanek wpływa korzystnie na motorykę, koncentrację i wyobraźnię dziecka. Kolejną zaletą jest to, że są przeznaczone dla malucha w każdym wieku.

Rodzaje puzzli i układanek

Puzzle drewniane, przeznaczone są dla najmłodszych dzieci. Ich zaletą jest to, że są bezpieczne dla dziecka, ekologiczne oraz trwałe. Na początku przygody z puzzlami, dziecko tylko je ogląda. Gdy opanuje nowe umiejętności, zacznie samo próbować je układać.

Puzzle drewniane z pinezkami, są ciekawą odmianą puzzli drewnianych. Charakteryzują się tym, że posiadają specjalnej pinezki, za pomocą których można podnieść dany element i dopasować go do pasującego otworu. Poprzez zabawę takimi puzzlami dziecko uczy się dopasowywać kształty oraz poznaje nazwy przedmiotów.

Puzzle magnetyczne, składają się z podstawy oraz różnokształtnych elementów. Świetnie sprawdzają się na wyjazdach z maluchem. Dziecko może zawsze zabrać ja ze sobą, a wszystkie elementy są bezpiecznie spakowane i zamknięte w opakowaniu. Podstawa jest tłem, na którym dziecko może samodzielnie wykonywać obrazki z wybranymi elementami magnetycznymi. W sklepach dostępne są tego rodzaju puzzle o różnej tematyce.

Puzzle i układanki dla dzieci

Puzzle klockowe-sześcienne, są świetnym rozwiązaniem dla najmłodszych dzieci. Wyróżniają się na tle innych puzzli. Nie posiadają klasycznych wypustek, które dziecko może dopasować przez przypadkowe przymierzanie. Puzzle klockowe charakteryzują się tym, że na swoich bocznych powierzchniach mają elementy obrazka. Zadaniem dziecka jest obrócenie tak klocków, żeby stworzyły spójny obrazek. Oczywiście najmłodsze maluchy, na początku tylko budują wieżę z takich klocków.

Puzzle filcowe, są alternatywną przeznaczoną dla najmłodszych dzieci. Dzięki nim maluchy uczą się cyfr, liter i sylab. Puzzle są wykonane z filcu, który jest przyjemny w dotyku i wytrzymały. Dzięki tego rodzaju dzieci poznają litery i cyfry za pomocą zmysłu dotyku.

Przeczytaj też: http://www.ridetolive.pl/tory-samochodowe-i-parkingi-dla-dzieci-nowy-wymiary-zabawy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ