Udane wakacje za niewielkie pieniądze – to możliwe!

Chcesz pojechać na fajne wakacje, ale obawiasz się o finanse? Chcesz zwiedzić Europę, ale nie wiesz, czy stać Cię na podróż? Spokojnie – samo przemierzanie kontynentu nie pochłania majątku i co więcej – można robić to szybko. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć dzień w Warszawie, a po południu być np. w Barcelonie. Nie musisz również niepokoić się o bajoński rachunek w hotelu. Jak to możliwe?

Lataj – oszczędzasz czas i pieniądze

Podróż samolotem to szybkie przemierzanie wielkich odległości oraz – w co może trudno uwierzyć – mniejsze wydatki niż w przypadku autokaru czy samochodu.  Tanie linie lotnicze oferują bilety w cenach  przystępnych dla każdego – np. 150 złotych za przelot tam i z powrotem do Paryża. Czy to dużo? Porównaj koszt podróży samochodem lub autokarem – na paliwo lub miejsce na pokładzie wydasz z pewnością co najmniej dwa razy więcej! Drugim czynnikiem jest czas – lądem dostaniesz się np. z Warszawy do Amsterdamu w 20 godzin i nie ma sposobu, aby to ominąć – po drodze należy stosować się do ograniczeń prędkości, trafiają także korki. W przypadku lotu bezpośredniego osiągniesz każdy kraj Europy w 2-3 godziny i na pewno w powietrzu nie zdarzy się nic, co opóźniłoby podróż. Są także loty z przesiadką, jednak w tym przypadku dotyczą one dalszych podróży, jak np. do Azji czy Ameryki. Jeśli nie planujesz podróży tak daleko, nie jest to dla Ciebie problemem.

Jak latać taniej?

Oprócz tego, że bilety lotnicze tanich przewoźników są dostępne cenowo dla każdego, istnieją dodatkowe sposoby, jak latać taniej. Te sposoby to oczywiście promocje lotnicze oraz bilety w okazyjnych cenach. Aby je znaleźć, przyda się dobra wyszukiwarka połączeń lotniczych, jak np. Flyhacks.pl. Możesz tu ustawić alarm cenowy dla połączenia lotniczego na wybranej linii. Mogą być to zarówno loty z przesiadką, jak i bezpośrednie. Ta użyteczna strona pozwoli Ci na ustawienie ”strażnika” dla danego połączenia, a także wyznaczenie, poniżej jakiej kwoty za bilet masz otrzymać informację e-mailową z alarmem o dobrej cenie.

Lot i nocleg

Wiesz już, jak latać taniej, ale czy wiesz, jak nocować za rozsądne pieniądze na miejscu docelowym? Jeśli nie masz czasu lub sił na sprawdzanie dziesiątek witryn hoteli, skorzystaj z Fru.pl – serwis ten oferuje pakiety, w których skład wchodzą bilety na samoloty tanich linii lotniczych oraz nocleg na miejscu na cały czas pobytu. Dostępne są miejsca noclegowe w dobrych, sprawdzonych warunkach, jak np. trzygwiazdkowe hotele. Dzięki temu lecisz ze spokojną głową – masz się gdzie zatrzymać i przespać podczas swojej wycieczki. I wszystko to oczywiście w wyjątkowo atrakcyjnych cenach!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ