Wakacje w Hiszpanii

Podróż śladami Gaudiego czy Picassa to prawdziwa hiszpańska wyprawa po kolorowych regionach pięknego kraju, który słynie ze swej gościnności i bogatej kultury. Warto wybrać się do Hiszpanii choć na krótki czas, ale trzeba pamiętać, że kilka dni to za mało, by odkryć całe jego piękno w pełni. Na wakacje w Hiszpanii najlepiej zarezerwować sobie kilka tygodni, by w stu procentach posmakować pysznego hiszpańskiego wina, poczuć rytm flamenco czy skosztować tapas. Takie wakacje dobrze sobie wcześniej dokładnie rozplanować – zawsze można skorzystać z ofert biur podróży, ale jak twierdzi wielu, podróż na własną rękę po hiszpańskich zakątkach z całą pewnością daje zdecydowanie więcej satysfakcji.

Czym Hiszpania zachwyca turystów? Takich zachwytów jest co najmniej kilka:

  • ciepły klimat
  • pyszna kuchnia
  • gorące flamenco
  • aromatyczne wino

Na co zwrócić uwagę szukając noclegu na hiszpańskie wakacje?

Warto wiedzieć, że Hiszpanie mają bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową, dlatego też znalezienie apartamentu, mieszkania czy też domu na wakacje nie jest już dzisiaj żadną trudnością. Wakacyjne domy w Hiszpanii można znaleźć na przeróżnych stronach z noclegami zagranicznymi. Będą to domy zarówno prywatne, jak i te wynajmowane przez ośrodki turystyczne.

Czym kierować się przy wyborze wakacyjnej kwatery?

  • Cena

To ona jest zwykle najważniejszym czynnikiem, ale domy w Hiszpanii można wynająć, a nawet kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Wszystko zależy od tego, gdzie ma być ulokowana dana nieruchomość, jakie ma zawierać wygody i ile czasu trwają wakacje. Ważną rzeczą jest także wielkość takiego domu – inny potrzebny będzie dla kilkuosobowej rodzinny z dziećmi, inny zaś dla paczki znajomych, a jeszcze inny dla pary wybierającej się na romantyczne wakacje.

  • Lokalizacja

To kolejna kwestia, którą dobrze ustalić długo przed wyjazdem. Urodzeni plażowicze chętnie osiedlą się choć na kilka tygodni w domku na plaży. Okoliczne hiszpańskie wyspy i plaże na Costa Brava, Costa de la Luz czy Costa Dorada zachwycają złotym piaskiem, dobrze rozbudowanym kompleksem wypoczynkowym i każdego roku przyciągają miliony turystów. Tam też można znaleźć piękne domy, które oddalone są od plaży i Morza Śródziemnego o kilkaset metrów.

  • Estetyka

Tym, którym zależy na wrażeniach estetycznych na najwyższym poziomie do gustu na pewno przypadną zabytkowe hiszpańskie posiadłości, które mają w sobie niewątpliwy urok, tętnią hiszpańskimi kolorami i wodzą na pokuszenie niezwykłą, często tajemniczą atmosferą. Zabytkowe domy w Hiszpanii do wynajęcia to jednak zdecydowanie większy wydatek niż domy nowoczesne przeznaczone dla turystów, ale warto chociażby przyjrzeć się im z bliska i wpisać jako obowiązkowy punkt wycieczki po regionie. Wrażenia z pobytu w takim domu, nawet kilkugodzinnego, będą niezapomniane i zostawią swój ślad w pamięci długo po podróży, a przy okazji zachęcą do częstych powrotów na hiszpańskie ścieżki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ