Walizka dla każdego

Podróże – zarówno te małe jak i duże, wiążą się z koniecznością zabrania bagażu. Coraz częściej wybieramy się w odległe części świata. Ważną sprawą jest wówczas to, aby nasze walizki przetrwały lot, czy też rejs w jak najlepszym stanie. W bagażach przewozimy rzeczy, do których jesteśmy przywiązani i chcemy, żeby dotarły z nami na miejsce. Stąd też inwestycja w dobrze zaprojektowaną oraz wytrzymałą walizkę staje się istotną sprawą. Zbytnie oszczędności nie są tu wskazane, gdyż ostatecznie mogą przynieść więcej strat niż zysków.

1. Na wakacje z dobrym bagażem

2. Solidna walizka – spokojna podróż

Na wakacje z dobrym bagażem

Walizka duża, czy też mała? Na to pytanie można odpowiedzieć tak – obydwie na pewno się przydadzą. Walizka duża na pewno spełni swoją rolę podczas wyjazdów dłuższych niż tygodniowe. Pozwoli ona na spakowanie niezbędnych ubrań, bielizny, kosmetyków, zapasowej pary butów, itp. Należy jednak pamiętać, że wymaga ona więcej miejsca, a jej zabranie na pokład samolotu wiąże się czasem z dodatkowymi kosztami, zwłaszcza w przypadku linii niskobudżetowych. Walizka kabinowa, nazywana także małą, jest dobrym rozwiązaniem na krótsze wypady wakacyjne. Jej zaletą jest fakt, że jej wymiary są dopasowane do rozmiarów, jakie wymagają linie lotnicze. Nie uda się może w nią spakować na dwa tygodnie, ale na pewno nie będzie też stwarzać tyle problemów, co jej większa siostra. W przypadku walizki kabinowej nie musimy w ogóle czekać w terminalu na jej wydanie z luku bagażowego, gdyż mamy ją zawsze przy sobie. To może być istotne w przypadku, gdy śpieszymy się na drugi samolot, czy też inny środek transportu. Zakup dwóch walizek na raz może też wiązać się z rabatem, np. w sklepie internetowym – warto o tym pomyśleć.

Solidna walizka – spokojna podróż

Bez względu na to, jaką walizkę zamierzamy nabyć, czy będzie to walizka duża, czy też kompaktowa walizka kabinowa, zwracajmy uwagę na jakość wykonania produktu. Nasze bagaże na lotniskach, czy też w terminalach promowych nie mają łatwego życia. Dobrze jest więc wybierać takie rozwiązania, które zagwarantują, że zawartość walizki dotrze na miejsce w całości. Możemy więc wybrać walizki z trwałych tworzyw sztucznych takich jak ABS, polipropylen, czy też poliwęglan. Zaopatrzone w cztery kółka pozwolą nam na łatwe operowanie nimi zarówno na lotnisku, jak przy wsiadaniu do taksówki. Dobrym rozwiązaniem będzie także zakup walizki o charakterystycznym wzorze lub kolorze, dzięki czemu błyskawicznie ją dostrzeżemy na taśmie bagażowej. Pamiętajmy też o odpowiednich zamkach, czy też kłódeczkach, które uchronią jej zawartość przed niekontrolowanym otwarciem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ