Wyjazd do stolicy Polski może być doskonałą okazją na spędzenie czasu wraz z bliskimi. Jak powinniśmy wtedy zorganizować zwiedzanie oraz gdzie przenocować, aby każdy uczestnik wycieczki był w pełni zadowolony?

Warszawa to miasto skrywające wiele interesujących atrakcji skierowanych nie tylko do dorosłych, ale również do dzieci. Możemy tutaj zwiedzać zabytki, oglądać ciekawe eksponaty w muzeach czy przekąsić coś pysznego w jednej z wielu restauracji czy kawiarni, które mają także specjalne propozycje dla najmłodszych.

Warto pamiętać o tym, że podstawą udanego wyjazdu rodzinnego jest dobry plan. Warto zatem już teraz zacząć planować wypoczynek, aby każdy był z niego w pełni zadowolony.

Co zobaczyć w Warszawie?

Przede wszystkim powinniśmy przemyśleć, co zobaczyć w stolicy wraz z najmłodszymi. Na szczęście, do dyspozycji mamy wiele różnych propozycji na te słoneczne i deszczowe dni.

Na szczególną uwagę zasługuje Stare Miasto w Warszawie wraz z Zamkiem Królewskim oraz kolumną Zygmunta III, a także rynkiem z Pomnikiem Syrenki. Warto także przejść się Krakowskim Przedmieściem i zobaczyć Pałac Prezydencki.

Wspaniałą atrakcją dla najmłodszych będzie również wizyta w Centrum Nauki Kopernik – to jedyne tego rodzaju centrum nauki w Polsce, które oferuje mnóstwo atrakcji od rana do wieczora. Przy centrum działa także Planetarium Niebo Kopernika.

Zaprasza też Stadion Narodowy – wizyta w tym obiekcie będzie nie lata atrakcją dla maluchów lubiących piłkę nożną.

Oprócz tego można też odwiedzać warszawskie muzea, które także otwarte są dla dzieci – Państwowe Muzeum Etnograficzne, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Ewolucji PAN, Muzeum Domków dla Lalek.

Gdzie przenocować w Warszawie?

Jeśli chodzi o komfortowe, rodzinne noclegi okolice Warszawy będą strzałem w dziesiątkę. Do dyspozycji mamy tutaj wiele obiektów przyjaznych dla rodziny, w których można miło spędzić czas nawet z najmłodszymi dziećmi.

Oprócz tego można znaleźć tanie noclegi okolice Warszawy są przystępne cenowo – zapłacimy wtedy nawet o połowę mniej niż za nocleg w centrum miasta, dlatego to najlepszy wybór dla rodziców chcących pozwiedzać Warszawę bez ponoszenia wysokich kosztów. Z ofertami noclegów można zapoznać się już teraz on-line.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton oferującym noclegi pod Warszawą

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ