Życie w zgodzie ze swoim zegarem biologicznym

Zastanawiasz się, czemu stale budzisz się niewyspana? Masz trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała? Często pojawiają się u Ciebie takie objawy jak trudności z pamięcią i koncentracją? W takim razie może to oznaczać, że nie żyjesz zgodnie ze swoim zegarem biologicznym. Warto zaznaczyć, że każdy człowiek ma inny zegar biologiczny i należy się do niego dostosować, by czuć się zdrowo i utrzymać dobrą kondycję. Chcesz przekonać się jak to zrobić? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem dietetycznym.

Sen i regeneracja – kiedy i jak spać, by budzić się wyspanym?

Jednym z etapów zegara biologicznego jest regeneracja, która następuje tylko w czasie snu. To o której kładziesz się spać zależne jest od tego, do jakiej pracy chodzisz i w jakich godzinach jesteś poza domem. Warto zadbać, by każdego dnia wstawać i kłaść się spać o tej samej porze. Dzięki temu organizm będzie pracować jednostajnie i poprawi się jego funkcjonowanie. Jeśli jednak pracujesz na różne zmiany staraj się zadbać o to, by każdego dnia przesypiać minimum sześć godzin, ale nie więcej, niż osiem.

Dieta i odżywianie – jak i kiedy jeść, by dbać o metabolizm?

Dieta jest kolejnym aspektem, o którym nie można zapomnieć dbając o życie w zgodzie z zegarem biologicznym. Najważniejsze jest to, by spożywać śniadanie nie dłużej, niż dwie godziny po przebudzeniu. Następne posiłki powinno spożywać się w odstępach czterogodzinnych. Kolejną zasadą, o której trzeba pamiętać jest to, by kolacja, czyli ostatni posiłek był spożywany dwie godziny przed położeniem się do łóżka. Wiele osób ma problem z pilnowaniem swojej diety i zdrowym odżywianiem, ponieważ nie ma czasu na to, by przygotowywać zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki. Jeśli brakuje czasu na gotowanie warto zdecydować się na catering dietetyczny Rzeszów, który jest jednym z praktycznych sposobów pozwalających na zdrowe odżywianie każdego dnia.

Aktywność? Określ kiedy masz najwięcej energii

Istnieją określone godziny, w których nasz organizm jest zdolny do lepszego skupienia  i wyraża większą siłę oraz motywację do działania. Warto określić, jakie są to pory dnia i właśnie w tym czasie wykonywać najważniejsze obowiązki. Dzięki temu można wykorzystać lepszą wydajność, co pomoże osiągnąć wymarzone cele w bardzo szybkim tempie.

To jedynie kilka zasad, dzięki którym zaczniesz żyć w zgodzie ze swoim zegarem biologicznym. Czemu warto zdecydować się na takie zmiany? Jest to niezbędne do tego, by możliwe było poprawienie pracy całego ustroju. W ten sposób można utrzymać hormony na właściwym poziomie, a to zapewni lepszy wygląd, samopoczucie i zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ