Chciałbyś prowadzić motorówkę?

0
1369

Poruszanie się po drogach wodnych może być równie atrakcyjne – a dla wielu osób nawet atrakcyjniejsze – niż po drogach lądowych. Jeśli i tobie podoba się pęd motorówek i chciałbyś dołączyć do grona tych, którzy poruszają się nimi po wodach, nic nie stoi na przeszkodzie. Poznaj bliżej żeglarstwo motorowe.

Dlaczego warto wybrać właśnie motorówkę?

Motorówka jest wygodną, szybką łodzią, której można używać na wielu akwenach. Na rzekach może służyć jako pojazd, dzięki któremu poruszamy się po drodze wodnej podobnie, jak samochodem po ulicy. Ma także cały szereg zalet, których nie posiadają klasyczne łódki wiosłowe czy kajaki. Przede wszystkim porusza się znacznie szybciej, ale także nie wymaga nakładu własnej siły. Dzięki temu może być znacznie wygodniejszym sposobem na spędzanie czasu na wodzie, niż inne łodzie.

Kurs na patent sternika motorowodnego – dla kogo?

Sternikiem motorowodnym może zostać praktycznie każda osoba, która ukończyła 14 lat. Młodzież, aby wziąć udział w kursie, musi przedstawić pozwolenie od rodziców. Jest to wymagane, aby podjąć się nauki.

Ze względu na to, iż kurs motorowodny w szkole Saily prowadzony jest w weekendy, będzie szczególnie odpowiedni dla osób uczących się i pracujących. Co najważniejsze, godziny i dni zajęć mogą być dodatkowo dopasowane do potrzeb uczniów, zapewniając im jeszcze większą swobodę.

Jak wygląda kurs motorowodny? Łódzkie

Kurs motorowodny oferowany przez Saily.pl, składa się z intensywnej części teoretycznej oraz części praktycznej. Podczas pierwszej z nich przedstawione są najważniejsze zagadnienia związane z prowadzeniem motorówki i zasadami poruszania się po drogach wodnych. Wszystkie informacje przekazywane są w zgodzie z rozporządzeniami Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Druga część kursu to ćwiczenia praktyczne, które obejmują prace bosmańskie, takie jak wiązanie węzłów, a także konkretne ćwiczenia na wodzie. Obejmują one także dogłębne poznanie manewrów oraz zasad bezpieczeństwa poruszania się na wodzie.

Egzamin

Ostatnia część kursu odbywającego się w szkole Saily to egzamin. Składa się podobnie jak kurs z części teoretycznej oraz praktycznej. Jego zaliczenie jest jednoznaczne ze zdobyciem uprawnień do kierowania jachtami motorowodnych po wodach śródlądowych. Uprawnia także do pływania po wodach morskich wewnętrznych i innych wodach morskich w odległości do 2 m od brzegu w porze dziennej, o ile wielkość jachtu motorowodnego nie przekracza 12 m.

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem kursu i chciałbyś dowiedzieć się o nim jeszcze więcej, zapraszamy do szkoły Saily.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ