strażak

Taka praca wiąże się nie tylko z wielką odpowiedzialnością, ale również z poświęceniem. Pracując jako strażak i wykonując swoje czynności zawodowe jesteśmy narażeni na zagrożenie własnego zdrowia czy nawet życia. Pracy strażaka wymagane są więc dobra kondycja fizyczna, zdrowie fizyczne jak i psychiczne oraz duże zaangażowanie. Czy zastanawialiście się jednak kiedykolwiek nad tym ile stanie jest zarobić osoba pracująca jako strażak? Ile wynosi mediana jego zarobków oraz na jakie dodatki do pensji może odliczyć to? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-strazak-sprawdz-ile-zarabiaja-strazacy/

Mediana zarobków strażaka

Przyjemne jako osoba na takim stanowisku jesteśmy w stanie zarobić w naszym kraju 3517 zł brutto na miesiąc. Jest to mediana, która wyliczona została z różnych form zatrudnienia oraz czynników dodatkowych, które wynikają z pracy jako strażak. Mediany możemy wyczytać, że połowa wszystkich strażaków jest w stanie zarobić kwoty mieszczących się w przedziale 2775 zł – 4448 zł brutto. Druga połowa dzieli się zaś na dwie ćwiartki, z czego jedna zarabia poniżej, a druga powyżej przedstawionego pułapu. Oznacza to, że pozostałe 25% będzie zarabiał w poniżej 2775 zł, a drugie 25% może liczyć na zarobki powyżej 4448 złotych. Kwoty zostały podane w rozliczeniu miesięcznym w kwocie brutto.

Dodatki do pensji wynikające z pracy strażaka

Pracując w Państwowej Straży Pożarnej przysługuje nam również pewien dodatek do pensji państwa wynika on tak to, że pełnimy dość ciężko służby. W warunkach uciążliwych, które stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia lub życia. Poziom takiej szkodliwości oraz uciążliwości wyrażone jest w skali czasoprzestrzennej. W zależności od tego, Jakie prace wykonujemy oraz na Jakie akcje jesteśmy wysyłali. W zależności od stopnia dodatek takie wynosi dokładnie 5%, 10%, 15%, a także 20%. Twoja pensja wówczas wzrasta automatycznie z liczbą przepracowanych lat. Za każdy przepracowany rok otrzymujesz kolejny procent do pensji zasadniczej. Taki bonus otrzymuje się co 2 lat a, aż do zaliczenia 20 lat służby. 

Zobacz też: http://www.informacjanoclegowa.pl/praca-jako-ratownik-gorski-topr-i-gopr/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ