Sporty zimowe nie należą do najtańszej rozrywki. Wyjazd na narty potrafi dużo kosztować. Jednak wysoki koszt wypadu na narty rekompensują profesjonalnie przygotowane trasy oraz słoneczne stoki, na których można się odprężyć i zrelaksować. Poznaj najpopularniejsze regiony narciarskie w Europie i dowiedz się, gdzie warto pojechać na narty.

Narty w Szwajcarii

Szwajcaria uważana jest za jedną ze stolic sportów zimowych. Na narciarzy czekają tu duże wysokości i liczne lodowce zapewniające doskonałe warunki śniegowe. Jadąc do Szwajcarii na narty, można skorzystać z oferty jednego z ponad 200 ośrodków sportów zimowych. Większość z nich położona jest powyżej 2000 m n.p.m., co sprawia, że narty w Szwajcarii są znakomitą rozrywką dla osób, które pewniej czują się w tym sporcie. Jak podają przewodniki, w Szwajcarii na narciarzy czeka 3000 kilometrów tras zjazdowych. Sezon zaczyna się w listopadzie, a kończy w ostatnich dniach kwietnia.

W Szwajcarii na narty warto wybrać się do Wallis – Cztery Doliny. Miejscowość położona jest na południu kraju, wzdłuż doliny Rodany. Ośrodki narciarskie w Czterech Dolinach znane są niemal każdemu fanowi zajadów na śniegu. Te najpopularniejsze to Zermatt, Crans Montana czy Portes du Soleil, a także Nendaz czy La Tzoumaz.

Kolejnym miejscem na narty w Szwajcarii są Alp Bereńskie. Najlepiej zatrzymać się w Interlaken, z którego blisko jest do narciarskiego raju, czyli Jungfrau. Rodziny z dziećmi na wypad na narty powinny natomiast wybrać ośrodki w Habkern.

Narty na Słowacji

Nieco bliżej od granicy niż Szwajcaria znajduje się narciarski ośrodek na Chopoku. Położony w Tatrach Nizinnych na Słowacji. U podnóża Chopoku znajduje się ośrodek Jasna podzielony na dwie części Jasna-Chopok-północ oraz Chopok-południe. Na Słowacji na narciarzy czekają trasy o długości prawie 45 kilometrów.

Narty we Włoszech

Kolejne państwo, które mogą odwiedzić fani zimowego szaleństwa to Włochy. Narciarze mogą udać się do Tyrolu, którego wizytówką jest ośrodek Plan de Corones. Znajdują się tu maszyny produkujące sztuczny śnieg oraz ponad 100 kilometrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. We włoskim Tyrolu działa również wiele szkółek narciarskich dla najmłodszych.

Gdzie na narty w Austrii?

Ciekawym miejscem dla narciarzy jest również Austria. Dokonałbym miejscem zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów będzie Karyntia, która oferuje 1020 km tras zjazdowych oraz 32 ośrodki narciarskie. Można tu spotkać łagodne stoki, idealne do nauki, jak i odcinki pucharowe i czarne trasy narciarskie. Sezon narciarski w Austrii trwa od października do maja.

Narty we Francji

Na narty można wybrać się także na południe Europy. Ciekawe trasy narciarskie można spotkać we Francji. Oprócz perfekcyjnie przygotowanych tras zjazdowych wielbiciele białego szaleństwa będą mogli cieszyć się niecodziennymi widokami i dużymi wysokościami. Planując wypad na narty w Alpy francuskie, pod uwagę warto wziąć ośrodek Val Thorens, położony w dolinie Les Trois- Vallees (Trzy Doliny) położony na 2300 m n.p.m. Ośrodek dysponuje trasami narciarskimi o długości 150 kilometrów oraz snowparkiem. Oprócz Trzech Dolin wartymi uwagami miejscami są Chamrousse, Tignes oraz Chamonix, położone u podnóża Mont Blanc.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ