Na co uważać, wybierając ofertę w biurze podróży?

Korzystanie z usług biura podróży nie musi być loterią, na której można wygrać wspaniałe wakacje lub przegrać i stracić pieniądze. Wystarczy zapoznać się z podstawowymi zasadami, jakie rządzą racjonalnym i przemyślanym wybieraniem ofert. Z pewnością wtedy korzystanie z usług biura stanie się bezpieczniejsze i nie będzie już więcej wiązało się ze stresem. Jak zatem podejść do wybierania oferty dla siebie, by zapewnić sobie stuprocentową satysfakcję?

Po pierwsze – zweryfikuj oczekiwania

Biuro podróży jest firmą komercyjną, która chce zarobić. Oczywiście nie upoważnia jej to nijak do oszukiwania i podawania fałszywych ofert. Biuro podróży niewiele jednak może poradzić na to, że podczas wykonywania zdjęć widoku z okna do folderu nie było jeszcze placu budowy.

Opinia o biurze

Warto sprawdzić, czy biuro jest zarejestrowaną firmą i jakie zdanie mają o nim poprzedni klienci. Takie informacje są powszechnie dostępne w internecie dla każdego, kto chciałby się z nimi zapoznać. Pomoże to uniknąć oszustw – choć większość biur to rzetelne firmy, dbające o pieniądze i bezpieczeństwo swoich klientów. nieco ryzykowne może być kupowanie wczasów na portalach zakupów grupowym – nie chodzi o to, by tego nie robić, ale by być czujnym.

Cena oraz termin

Wiele osób podpisuje umowy bez zastanowienia, ponieważ cena jest niższa niż u konkurencji. To wcale nie musi być prawdą – możliwe, że inne biuro oferuje dwa razy lepsze warunki za cenę wyższą o sto złotych, lub w umowie zawarte są jakieś ukryte opłaty. Różnią się też programy – inny odpowiada osobie aktywnej, a inny lubiącej spokój. To samo dotyczy pór wyjazdu. Warto sprawdzić, jaka pogoda panuje w danym czasie w docelowym kraju, a także co się tam aktualnie dzieje. Być może wycieczka do Arabii Saudyjskiej w miesiącu Ramadan nie jest dobrym pomysłem, za to w Peru odbywa się akurat lokalne, barwne i warte zobaczenia święto.

Hotel i wyżywienie

Warto zwrócić uwagę na typ wyżywienia – ile zawiera posiłków i czy nam to odpowiada. Ważny jest też standard hotelu. Lepiej nie sugerować się jedynie liczbą gwiazdek, ponieważ w różnych krajach standardy mogą znacznie się różnić. Lepiej obejrzeć realne zdjęcia z hotelu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ