Wypoczynek na plaży to jedna z  najczęstszych form urlopu. Słońce, piasek i woda potrafią odstresować i zrelaksować każdego. Dlatego też wiele osób miejsce swojego wypoczynku uzależnia od tego, jakie plaże znajdują się w jego pobliżu. Żwirowe, piaszczyste, kamieniste – każdy ma swój typ. Nie mniej jednak od lat pewne miejsca uchodzą za najpiękniejsze plaże Europy. Rokrocznie odwiedzają je rzesze turystów, którzy korzystają z kąpieli słonecznych i cieszą się niezapomnianymi widokami.  Poznaj najładniejsze plaże Europy.

Porto Limnionas, Zakynthos, Grecja

Ta najpiękniejsza plaża Europy jest też tą najczęściej fotografowaną. Popularny zakątek Morza Jońskiego uważany jest przez wielu za najładniejsze miejsce południowej Europy. Na plażujących czekaj tu zachwycające wybrzeże, błękitna woda i dużo zieleni. Plaża Porto Limnionas położona jest na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy i ukryta w malowniczej zatoce wśród skał. Dojść do nie można krętą kamienistą ścieżką, z której roztaczają się zachwycające widoki.

Plaża Muszli, San Sebastian, Hiszpania

Plaża Muszli, czyli Playa de la Concha to jednak z najpiękniejszych plaż miejskich w Europie.  Jej akacją jest nie tylko ciepła woda i piasek, ale również promenada położona między górami Urgull i Igueldo. Zarówno z plaży, jak i promenady można podziwiać wyspę Santa Clara.

Sagres, Algarve, Portugalia

Sagres to plaża położona w pobliżu Cabo de Sao Vincente, najbardziej wysuniętym punkcie Europy na południowy zachód. Leży na terenie rezerwatu przyrody, który chroni portugalską faunę i florę. Ta najpiękniejsza plaż Europy ukryta jest wśród skalistych klifów.

Cala Mariolu, Sardynia

Biały piasek, błękitne morze i malownicze klify to przepis na kolejną najpiękniejszą europejską plażę. Ta położona jest na Sardynii i nosi nazwę Cala Mariolu. Turystów przyciągają tu piaszczyste zatoki oraz jaskinie, a także możliwość nurkowania i poznawania podwodnego świata.

Elafonissi, Kreta

Fani plaż przy Morzu Śródziemny na pewno jako jedna z najpiękniejszych plaż w Europie wskażą Elafonissi. Jasny i miękki piasek łączy się tu z hipisowskim klimatem i ciepłą, lazurową wodą Morza Śródziemnego. Ciekawym dodatkiem jest piasek, który dzięki koralowcom ma lekko różowy odcień.

Plaża Królików, Lampedusa, Włochy

Spiaggia dei Conigli, czyli Plaża Królików często uważana jest za plażę nr 1 w Europie. Położona jest na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy w obszarze rezerwatu przyrody Baia dei Conigli. Spotkać tu można turkusową wodę, biały pasek i pomarańczowe skały. Czysta woda umożliwi bezproblemowe podziwianie dna.

Porthminster Beach, St. Ivest, Wielka Brytania

Najpiękniejsze plaże Europy można znaleźć nie tylko na południu kontynentu. W Wielkiej Brytanii w miejscowości Sv. Ives na Półwyspie Kornwalijskim znajdziemy Porthminster Beach, która słynie ze złotego piasku i turkusowej wody. Turystów przyciąga tu łagodny klimat i możliwość długich spacerów brzegiem morza.

Vik Black Sand Beach, Islandia

Na północny znaleźć można również malownicze plaże Islandii. Ta godna polecenia jest Vik Black Sand Beach, która jest czarna jak węgiel. Ciekawy krajobraz i rozbijające się fale tworzą niepowtarzalny klimat, który sprawia, że można nazwać ją najładniejszą plażą Europy.

 

[Głosów:5    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ