Urlop na jachcie

Masz dość wyjazdów, w trakcie których włóczysz się w tłumie innych turystów i marzy Ci się urlop, w trakcie którego będzie możliwość zarówno odpoczynku, jak i odrobiny aktywności? Jeżeli tak, zdecydowanie warto pomyśleć o czarterze jachtu na Mazurach. To idealna opcja dla osób, którym marzy się zarówno odrobina przygody, jak i chwila spokoju.

Dlaczego akurat Mazury?

Większość polskich kurortów nadmorskich już dawno wyszła z mody i obecnie kojarzy się głównie z masowym rozkładaniem parawanów. Z kolei góry nie każdego przyciągają. Coraz więcej osób wyjeżdża zagranicę, ale przecież i tam najczęściej trafiają do zatłoczonych ośrodków turystycznych. Tymczasem Mazury nadal pozostają miejscem co prawda znanym, ale jednak magicznym. A niezależnie od tego, co dzieje się na brzegu tutejszych jezior, wypłynięcie jachtem pozwala na kompletne oderwanie się od innych ludzi i zażycie odrobiny ciszy i spokoju.

Dlaczego czarter jachtu?

Co prawda można wynajmować miejsca na wycieczkowe przepłynięcie przez mazurskie jeziora, ale to jednak nie to samo, co samodzielne wypłynięcie jachtem. Wycieczka narzuca określone godziny, z góry ustaloną trasę, czy towarzystwo przypadkowych osób. Osoby, które zdecydują się na czarter jachtu, mają dla odmiany pełne pole wyboru i tym samym zyskują poczucie niezależności – a przecież to bardzo istotne, gdy wyjeżdża się na urlop i chce się oderwać od całego otaczającego świata.

Czarter czy zakup jachtu?

Oczywiście można się zastanawiać, czy nie zainwestować w zakup własnej łodzi. Warto jednak pamiętać, że wiąże się to nie tylko z kosztem jej zakupu, ale tez i późniejszego utrzymania, czy serwisowania. Usługa czarterowania jachtów pozwala na ominięcie tego problemu, co przekłada się nie tylko na mniejsze koszta, ale też znacznie mniej nerwów. no i oczywiście na spore oszczędności czasu.

Gdzie czarterować jacht?

Wśród ofert na czarter jachtów na Mazurach wyróżnia się propozycja, jaką można znaleźć na stronie czarter4u.pl. Dostępne są tam modele Maxus 26 oraz Maxus 28 – oba bardzo nowoczesne i skonstruowane zgodnie z obecnie obowiązującymi w żeglarstwie trendami. Co więcej, zadbano w nich nie tylko o komfort użytkowania (zarówno na poziomie samego projektu, jak i wyposażenia łodzi), ale i o bezpieczeństwo.

W przypadku modelu Maxus 28 warto dodatkowo zaznaczyć, iż w porównaniu z innymi jachtami żeglującymi po mazurskich wodach jest on jednym z najszybszych. To doskonała wiadomość dla wszystkich tych, którzy niezależnie od spokojnych, „spacerowych” rejsów, lubią od czasu do czasu mknąć z dużą szybkością.

Oba modele pochodzą z węgorzewskiej Stoczni Jachtowej Northman i zostały zaprojektowane i zbudowane z dużą starannością.

A okolica?

Okolice Giżycka i Węgorzewa są o tyle ciekawe, że jak już wspomniano, nadają się zarówno do rejsów spokojnych, jak i szybkich. Sama trasa pomiędzy tymi dwoma miejscowościami obfituje zarówno w widoki związane z historią (w tym między innymi zrekonstruowanym skrzydle zamku z czasów krzyżackich, jakie można ujrzeć przy brzegu Kanału Giżyckiego), jak i w piękno natury – zwłaszcza gdy przepływa się w pobliżu kolejnych wysp, jakie rozsiane są wzdłuż uczęszczanego przez miłośników żeglugi Szlaku Łabędziego.

Co ciekawe, w okolicy znajdują się także stanowiska archeologiczne, co tylko stanowi dodatkową atrakcję dla wszystkich, którzy lubią wyobrazić sobie przeszłość miejsc, w których spędzają urlop.

Podsumowując – urlop na jachcie na mazurskich jeziorach jest nie tylko ciekawą alternatywą dla innych form spędzania wczasów (zarówno w środku sezonu, jak i poza nim), ale też pozwala na zróżnicowanie sposobu, w jaki spędza się czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ