Kiedy za oknem śnieg, mróz i wiatr wiele osób marzy o tym, aby choć na chwilę znaleźć się pod plamami. I wbrew pozorom to marzenie wcale nie jest trudne do zrealizowania. Wyjazd na wakacje w zimie do ciepłych krajów jest pomysłem coraz większej ilości osób. Zazwyczaj na zagraniczne wojaże decydują się oni w okolicach przerwy świąteczne oraz w ferii. Boże Narodzenie pod palmami można spędzić w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej, czyli wszędzie tam, gdzie można liczyć na ciepło i słońce. Jednak ją destynację wybrać? Zobacz, gdzie warto pojechać na wakacje zimą.

Tanie wakacje zimą

Na wakacje w zimie wybiera się coraz więcej osób. Zazwyczaj chce się, aby wyjazd obejmował święta Bożego Narodzenia lub/oraz Sylwestra. Takie wakacje mają wiele plusów, do takich można zaliczyć, chociażby brak przygotowań przedświątecznych i nerwowej atmosfery, która udziela się każdemu przy rodzinnych spotkaniach. Jednak należy zaznaczyć, że zagraniczne wakacje w tym okresie są zazwyczaj o wiele droższe, niż w innych terminach. Wynika to nie tylko z faktu dużej popularności wyjazdów na Boże Narodzenie, ale również (w przypadku skorzystania z ofert biur podróży) konieczności poniesienia dodatkowych opłata za kolację wigilijną czy imprezę sylwetową. Obowiązek poniesienia takich opłat mają nawet te osoby, które nie zamierzają z nich korzystać. Oznacza to, że jeśli chce się wyjechać na tanie wakacje zima, należy pomyśleć o innych terminach.

Dobre ceny można upolować w przypadku terminów z początku grudnia lub tydzień przed świętami, a także na początku stycznia i lutego.  Nie oznacza to, jednak Boże Narodzenie pod plamami zawsze musi być drogie. Istnieje kilka kierunków, które są względnie tania, a nadal są egzotyczne i ciekawe.

Gdzie tanio wyjechać na Boże Narodzenie?

Na potrzeby naszego artykułu zakładamy, że budżet na wakacje w zimie o 3000 zł od osoby. Za taką kwotę przede wszystkim można pomyśleć o Afryce i Azji, na wakacje w Ameryce Południowej nie ma co liczyć. Należy również zaznaczyć, że tak niski budżet może oznaczać, że zakupu wakacji będzie trzeba dokonać w ostatniej chwili.

Boże Narodzenie w Afryce – gdzie pojechać?

Chcąc spędzić zimowy urlop w Afryce, za wyżej wymieniona kwotę, przede wszystkim należy skupić się na północnych obrzeżach tego kontynentu. Tanie wycieczki można kupić przede wszystkim do Egiptu, Maroka, Tunezji, Gambii, Senegalu czy Gwinei Bissau. W cenie oscylującej w okolicach naszego budżetu są też Wyspy Zielonego Przylądka. W każdym z tych krajów można wybierać pomiędzy tradycyjnym wypoczynkiem lub wycieczką objazdową połączoną z nim. W tej drugiej opcji Boże Narodzenie pod palmami będzie oczywiście droższe.

Boże Narodzenie na Bliskim Wschodzie – gdzie pojechać na zimowy urlop?

Kolejnym kierunkiem, który można wybrać na tani zimowy urlop, jest Bliski Wschód. W założonej kwocie powinno się móc pojechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Izraela, Jordanii lub Omanu. Każdym z tych krajów będzie o wiele cieplej niż w Polsce. Trzeba jednak pamięć, że wycieczki do Izraela w grudniu nie są najlepszym pomysłem. Zazwyczaj jest tam wtedy bardzo tłoczno, a również i nie najcieplej.

Boże Narodzenie w Azji – gdzie zima warto pojechać do Azji

Jeśli marzy się po podróży do Azji, warto zwiększyć budżet. Wycieczki do Azji za 3000 tysiące są niemal nie możliwe, chyba że faktycznie upoluje się dobrą okazję. Jednak w okolicach tego budżetu można myśleć o Wietnamie, Tajlandii, Bali lub Sri Lance. Zazwyczaj wyprawy te będą opierać się na samym wypoczynku, ponieważ wycieczki objazdowe po Azji są o wiele droższe.

Boże Narodzenie na Karaibach

W przypadku, gdy na urlop w zimie można wydać trochę więcej, w okolicach 5 tysięcy warto rozważyć kierunek, jakim są Karaiby. W zimie można odpoczywać na Kubie, Dominikanie czy Jamajce. Ta kwota powinna też wystarczyć na podróż do Meksyku na wypoczynek.

 

[Głosów:9    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ