Skoki spadochronowe wydają się być czymś niesamowitym. Większość ludzi jednak nigdy ich nie doświadczy, a wszystko przez obawy, jakie się kojarzą z tym przeżyciem.

Skoki spadochronowe

Strach jest rzeczą całkowicie naturalną i nawet najodważniejszy człowiek nie uchroni się całkowicie przed tym uczuciem. Strach związany ze skokiem z wysokości kilku tysięcy metrów może być jednak znacznie większy, niż ten, który na codzień odczuwa zwykły śmiertelnik. Czy skok ze spadochronem rzeczywiście jest aż tak straszny?

Strach i adrenalina to zwykle czynnik, który odstrasza wielu śmiałków od skoków spadochronowych. Paradoksalne jest jednak to, że te same odczucia są właśnie tym, co przyciąga zagorzałych fanów skoków. Trzeba pamiętać o tym, że i jednym i drugim towarzyszy strach. Można go jednak pokonać uświadamiając sobie, czego właściwie się boimy.

Skok z tak dużej wysokości rzeczywiście nie jest czymś naturalnym, więc jest się czego obawiać. Wszyscy myślimy o konsekwencjach nieudanego skoku. Prawda jest jednak taka, że w dzisiejszych czasach skoki spadochronowe są bardzo bezpiecznym sportem, a wypadki zdarzają się niezwykle rzadko. To właśnie przez tak duże ryzyko, jakie występuje przy tego typu sportach ekstremalnych, organizatorzy skoków dbają o najmniejszy szczegół, który może mieć wpływ na bezpieczeństwo skoczków.

Obecnie używany sprzęt spadochronowy dopracowany jest z największą dbałością. Posiada wiele systemów zabezpieczeń, między innymi automatyczny system otwierania czaszy spadochronu. Producenci sprzętu oraz organizatorzy skóków dbają o to, aby skoki dostarczały jak najwięcej przyjemności śmiałkom oraz pracują nad minimalizacją zagrożeń, jakie mogą się pojawić podczas lotu i lądowania.

Skoki tandemowe

Początkujący skoczkowie mają zazwyczaj także dodatkowe zabezpieczenie – instruktora, który jest do nich przypięty i dba o to, aby nic im się złego nie stało, a jednocześnie, aby dostarczyć im jak największych wrażeń. Skoki tandemowe to idealny sposób minimalizacji ryzyka, dzięki czemu z przyjemności skoków mogą skorzystać nawet zupełni nowicjusze. Ryzyko jest wówczas minimalne, natomiast wrażenia z lotu – nie do zapomnienia.

Czy strach rzeczywiście jest tym, co może zniechęcić do tak wyjątkowych przeżyć? A może wręcz przeciwnie?

[Głosów:10    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ